• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
22 Mayıs 2021 Cumartesi 10:08 | Son Güncelleme:

1 Haziran'da tam normalleşme olacak mı? Yasaklar ne zaman kalkacak?

1 Haziran'da tam normalleşme olacak mı" Yasaklar ne zaman kalkacak"

Yurt genelinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinden sonra kademeli normalleşmeye gidildi. 17 günlük tam kapanmanın etkisi ile vaka tablolarında hızlı düşüş yaşanırken vatandaşlar tam normalleşmenin ne zaman olacağını araştırmaya başladı. Peki, 1 Haziran'da tam normalleşme olacak mı?

Geçtiğimiz haftalarda uygulanan tam kapanma sonrası 17 Mayıs itibari ile kademeli normalleşme başladı. Bazı kısıtlamalar kalkarken, bazı yasakların 1 Haziran'a kadar devam edeceği bildirildi. Peki, tam normalleşme süreci ne zaman olacak? Kademeli normalleşme sona erecek mi? 1 Haziran'da eski normale dönülecek mi? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, tüm merak edilenleri Ezgi Aşık'a anlattı.

1 HAZİRAN'DA YASAKLAR KALKACAK MI?

Vaka tablolarının beklenilen seviyede olduğunu belirten Kemalettin Aydın, "Önümüzdeki günlerde vaka tablolarında biraz yükselme beklesek de artık yurt genelinde büyük artışları beklemiyoruz. Spor salonları, kafe ve restoranlar gibi tedbir kapsamında henüz açılmamış yerler kısıtlamalar doğrultulusunda açılabilir." dedi.

1 Haziran'da tam normalleşme olacak mı?

SÜREÇ GÜZ DÖNEMİNE DENK GELEBİLİR

Aydın, "Arzu edilen normalleşme sürecini dün bilim kurulu toplantısına katılan ve sonrasında açıklamalarda bulunan Uğur Şahin hocanın ortaya koyduğu tedarik süreciyle konuşabiliriz. Tam normalleşme sürecinde, konsere, sinemaya ve maçlara gitme süreci güz dönemine denk gelebilir. Maskesiz hayat ise aşılanma sürecinden sonra denenebilir." şeklinde konuştu.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!