• $8,3705
  • €10,1546
  • 493.661
  • 1441.33

Veliaht Prens Selman  
haberleri

Veliaht Prens Selman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Veliaht Prens Selman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Katar Emiri Temim, Suudi Arabistan'ı ziyaret etti">
Katar Emiri Temim, Suudi Arabistan'ı ziyaret etti

Katar Emiri Temim, Suudi Arabistan'ı ziyaret etti

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Suudi Arabistan'a ziyarette bulundu. Görüşmede bölgesel ve uluslararası konulardaki gelişmeler ve bu yönde gösterilen çabalar masaya yatırıldı.

Bloomberg yazdı! 'Kaşıkçı, Selman'ın hiç silemeyeceği leke'">
Bloomberg yazdı! 'Kaşıkçı, Selman'ın hiç silemeyeceği leke'

Bloomberg yazdı! 'Kaşıkçı, Selman'ın hiç silemeyeceği leke'

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg'de yayımlanan “Suudi Veliaht Prens'in geçmişi, vizyonunu yurt dışına satmayı zorlaştırıyor” başlıklı haberde, uluslararası alanda Selman'ın “sicilinden silemeyeceği iki leke olduğu” belirtildi.

ABD Kongresine, Veliaht Prens Selman'a yönelik yaptırım tasarısı sunuldu">
ABD Kongresine, Veliaht Prens Selman'a yönelik yaptırım tasarısı sunuldu

ABD Kongresine, Veliaht Prens Selman'a yönelik yaptırım tasarısı sunuldu

ABD'li Kongre Üyesi Omar, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'a Kaşıkçı cinayetinden dolayı yaptırım için tasarı sundu.

İstihbarat raporu Veliaht Prens Selman'ı işaret etmişti: Beyaz Saray'dan 'yaptırım' açıklaması">
İstihbarat raporu Veliaht Prens Selman'ı işaret etmişti: Beyaz Saray'dan 'yaptırım' açıklaması

İstihbarat raporu Veliaht Prens Selman'ı işaret etmişti: Beyaz Saray'dan "yaptırım" açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'a, Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle yaptırım uygulamamanın "doğru karar" olduğunu belirtti.

ABD mahkemesine sunulan 'çok gizli' belgelere ulaşıldı: Kaşıkçı cinayetinde Prens Selman bağı">
ABD mahkemesine sunulan 'çok gizli' belgelere ulaşıldı: Kaşıkçı cinayetinde Prens Selman bağı

ABD mahkemesine sunulan "çok gizli" belgelere ulaşıldı: Kaşıkçı cinayetinde Prens Selman bağı

ABD mahkemesine sunulan belgelerde, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldüren Suudi infaz timini taşıyan iki özel uçağın, Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından el konulan bir şirkete ait olduğu belirtildi.

Suudi Arabistan'da gizlice buluştular">
Suudi Arabistan'da gizlice buluştular

Suudi Arabistan'da gizlice buluştular

İsrail televizyonu Channel 12, Netanyahu'nun geçen pazar günü gizlice Suudi Arabistan'ı ziyaret ettiğini öne sürdü.

İkinci suikast timi Kanada'da">
İkinci suikast timi Kanada'da

İkinci suikast timi Kanada'da

Suudi Veliaht Prensi Selman'ın, İstanbul'daki Kaşıkçı cinayetinden 13 gün sonra Kanada'ya da suikast timi gönderdiği ortaya çıktı. Tim, hedefteki isim olan eski istihbarat görevlisine ulaşamadan deşifre oldu.

BM'nin özel raportöründen Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses getirecek değerlendirme: Baş şüpheli Prens Selman, delillerim var">
BM'nin özel raportöründen Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses getirecek değerlendirme: Baş şüpheli Prens Selman, delillerim var

BM'nin özel raportöründen Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses getirecek değerlendirme: Baş şüpheli Prens Selman, delillerim var

Kaşıkçı cinayetine ilişkin gelen son dakika haberi büyük şok yarattı. Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Dr. Agnes Callamard, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesine ilişkin baş şüphelinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman olduğunu söyledi. Özel Raportör Callamard, bu tür bir cinayetin onun "katkısı olmadan" gerçekleşmeyeceğine dair "ikinci derecede delillere" sahip olduğunu belirtti.

Veliaht Prens'ten kaçtı, soluğu orada aldı!">
Veliaht Prens'ten kaçtı, soluğu orada aldı!

Veliaht Prens'ten kaçtı, soluğu orada aldı!

Suudi Arabistanlı eski istihbaratçı, Valiaht Prens Muhammed bin Selman'ın tutuklama politikası nedeniyle Kanada'ya kaçtığı ortaya çıktı. Kanada'ya kaçan istihbarat yetkilisi, tehdit mesajları almaya devam ettiğini ve zorla geri götürüleceği endişesini taşıdığı belirtti.

Suudi Arabistan krize hazırlanıyor">
Suudi Arabistan krize hazırlanıyor

Suudi Arabistan krize hazırlanıyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın rakip olarak gördüğü prensleri gözaltına alma kararı büyük bir tartışmaya kapı araladı. Uzmanlar, "Prens Selman, ülkenin içinde bulunduğu bu çok katmanlı krizler karşısında hanedanlık içerisinde kendisine yönelik bir hareketten endişe ediyor ve gücü tekelleştirmeye çalışıyor" değerlendirmesinde bulundu.