• $ 5,7001
  • € 6,3083
  • 269.859
  • 106691
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sürücüsüz yerli askeri araç göreve hazır

Milli insansız hava araçlarına tam otonom görev yapan zırhlı kara araçları eklenecek. Bu kapsamda BMC, Amazon’un yeni teknolojilerle otonom sürüş yeteneği kazandırılan prototipini ilk kez sergiledi. 

Türk savunma sanayii tarafından kullanıma sunulan insansız hava araçlarına tam otonom görev yapan zırhlı kara araçları eklenecek. Türkiye’nin zırhlı kara aracı üreticilerinden BMC, 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’19) Çok Amaçlı Zırhlı Araç Amazon’un yeni teknolojilerle otonom sürüş yeteneği kazandırılan prototipini ilk kez sergiledi. 

MAYIN KORUMALI

Amazon, monokok gövdesi ve özel V tabanıyla mayın, balistik ve el yapımı patlayıcılara karşı uluslararası standartlara koruma seviyesine sahip bulunuyor. Amazon, kullanıcılarına yüksek manevra kabiliyeti sunuyor.

ÖZEL TASARLANDI

Açıklamaya göre, meskun mahal ve asimetrik savaş ortamları için özel olarak geliştirilen araç, BMC’nin yenilikçi teknolojilerini hayata geçirdiği özel proje olarak dikkati çekiyor. Amazon 4x4 Çok Amaçlı Zırhlı Araç, insansız ve uzaktan kumandalı olarak da görev yapabiliyor. Son olarak Askeri Sürücüsüz Araç Prototipi Projesi de başlatıldı. 

Zor ve tehlikeli yerlerde risksiz kullanılacak

Elektronik Kontrollü Sürüş Sistemi’ne ve başta gerçek zamanlı haritalama ve yapay zekayla çevre farkındalığı gibi teknolojilere sahip olan araç, herhangi bir müdahale olmaksızın otonom sürüş gerçekleştirebilecek. Araç, girilmesi zor ve tehlikeli yerlerde, silahlı kuvvetler için veya yardım amaçlı askeri ve sivil görevlerde risk olmaksızın kullanılabilecek. 

Yerli motorlu dev zırhlılar TSK envanterinde

Türk savunma sanayiinin ihracat başarısı yakalayan Pars İzci 6x6 ve 8x8 tekerlekli zırhlı araçları Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve jandarmaya hizmet verecek. FNSS Üst Yöneticisi Nail Kurt, “İlk defa bir projede Türkiye’de yerli motor kullanılacak” ifadelerini kullandı.


<p>Alzheimer hastalığının en büyük belirtisi nedir? Küpün kaç köşesi vardır? Yeni doğan bebeğin ilk

Şener Şen´in Vecihi Karakterini Canlandırdığı Yeşilçam Filminin Adı Nedir?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ege Üniversitesi'ndeki cami açılışında konuştu!

Marmara Denizi'ndeki büyük deprem araştırmasının ilk sonuçları belli oldu