İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

iPhone 7 Plus cayır cayır yandı

ABD'de bir genç kızın kullandığı iPhone 7 Plus, şarj halindeyken alev aldı. O anları kameraya kaydeden ve sosyal medyada paylaşan kız kısa sürede popüler oldu. Görüntülerin sosyal medyayı sallamasının ardından Apple olaya müdahil oldu ve inceleme başlattı.

Teknoloji dünyasının 3. ve 4. çeyreğine Samsung Galaxy Note 7'lerin patlaması damga vurmuştu. Bataryadan kaynaklanan bu sorun, sadece Samsung'a değil, akıllı telefonlara duyulan güveni sarsmıştı. Lityum-iyon bataryaların kullanıldığı bu telefonların, esasında sandığımız kadar güvenli olmadığı gerçeği ortaya çıkmıştı.

Samsung, Note 7'nin fiyasko olduğunu kabul etmiş ve kullanıcılarından özür dileyerek kendini affettirme yoluna gitmişti. Samsung özrünü bir şekilde kabul ettirdi fakat bu kez de en büyük rakibi Apple'ın başı belaya girdi. The Verge'in ABD'nin Arizona eyaletinde 18 yaşındaki bir gencin kullandığı iPhone 7 Plus'ın yandığı görüntülendi.

Cihazın yanma görüntüsünü kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Brianna Olivas isimli genç kız, telefonun sebepsiz yere yandığını iddia ediyor.

Telefonun sahibi, yaşadığı o anı bu şekilde aktardı:

“Uyumadan önce telefonumu şarja takmıştım. Telefon yanımdaydı. Sabah bir sesler duydum ve erkek arkadaşım telefonu alıp şifonyerin üzerine attı. Üzerinden duman çıkan telefon alev almaya başlayınca telefonu aldı ve banyoya attı. Telefon orada patladı ve daha çok duman çıkmaya başladı.”

Yaşanan olayın sosyal medyada büyük yankı uyandırmasının ardından Apple inceleme başlattı. iPhone 7 Plus'ın sebepsiz yere neden yandığı detaylı bir şekilde araştırılıyor.

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

TSK Cinderes'in tam ortasına kurdu!