• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Huawei'nin ilk katlanabilir telefonu 5G ile gelecek

Huawei Başkanı Ken Hu, ilk katlanabilir akıllı telefonlarının 5G desteğine sahip olacağını söyledi. Buradan yola çıkarak 2019’un merak edilen iki teknolojisinin tek bir cihazda toplanacağı söylenebilir.

kıllı telefon endüstrisi, 2019 yılında iki heyecan verici yeniliğe şahit olacak: Katlanabilir ekran ve 5G ağı. Her ikisi de akıllı telefon kullanıcılarının en merak ettiği özelliklerden. 

Ancak, bir şirketin tüm rakiplerini devre dışı bırakmaya hazırlandığı görülüyor. İkinci en büyük telefon üreticisi olan Huawei, ilk katlanabilir telefonlarının 5G desteğine sahip olacağını doğruladı.

Dünya Ekonomik Forumu'nda (World Economic Forum) konuşan Huawei Başkanı Ken Hu, "Katlanabilir ilk akıllı telefonumuzda 5G desteği sunacağız." dedi.

Hu ayrıca, 5G için üç ana kullanım durumunun altını çizdi: daha hızlı mobil geniş bant, daha düşük gecikme süresi ve Nesnelerin İnterneti.

Öte yandan Samsung, ilk katlanabilir telefonu Galaxy F'i çıkarmaya hazırlanıyor. Samsung CEO'su, şirketin bu yıl sonuna kadar cihazı piyasaya süreceğini doğruladı. Samsung katlanabilir cihazın 5G'nin gücüne sahip olup olmadığı söylemedi.

Birçok akıllı telefon şirketi 5G destekli cihazlarından bahsediyor. Hiçbiri kesin bir tarih belirmese de, herkes 5G için 2019'dan bahsediyor.

(milliyet)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Manchester City´nin dünyaca ünlü yıldızı Vincent Kompany alt yapısından yetiştiği Belçika ekibi Ande

Dünyaca Ünlü Yıldız Kompany´den Müthiş Dönüş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yerinde şampiyonluk kutlaması

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu