İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7652
  • 5.6008
  • 198.13
  • 103.327
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Bak posta ‘drone’u geliyor, selam veriyor!

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Bozgeyik, drone ile taşımacılığa başlayacaklarını belirterek “Kendi dronelarımızla 2018 yılında uçmuş olacağız” dedi.  

Antalya’da düzenlenen Uluslararası e-Ticaret Konferansına katılan PTT Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Kenan Bozgeyik, Türkiye için büyük bir onur olan konferansın iki gün boyunca dolu dolu geçtiğini söyledi. Bozgeyik, konferansın Türkiye’nin hem diplomatik açıdan hem de ekonomik anlamdaki pazar payını büyütmesi açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “Konferansta 5 ülke ile ikili iş birliği anlaşması imzaladık. Bunun ötesinde daha öncesinden imzaladığımız 16 sözleşmenin uygulamasına başladık. Oluşturmuş olduğumuz e- ticaret platformuyla bu işte ne kadar öncü olduğumuzu, lider olduğumuzu bir kez daha dünyanın önünde herkese göstermiş olduk” diye konuştu.

KARGOMAT TANITILDI 

Türk mühendislerinin ürettiği milli Kargomat’ı tanıttıklarını vurgulayan Bozgeyik, “Yine büyük partnerlerimizle, GSM şirketlerimizle, bankalarımızla oluşturduğumuz ödeme sisteminin Türkiye Kart projesinin de burada bir anlamda altını çizmiş olduk “ değerlendirmesini yaptı. Dünya’da teknolojik olarak ne yapılıyorsa PTT olarak orada ön grupta olduklarını ve Çin’deki uluslararası bir yayında, e-ticaret lojistiğinde dünyadaki ilk sekiz ülke arasında gösterildiklerini aktaran Bozgeyik, 2018’de de teknolojik olarak gelişmeye devam edeceklerini belirtti. 

Bölgeden bölgeye değişecek 

Drone taşımacılığının coğrafi şartları uygun olan yerlerde kullanılacağını belirten Bozgeyik, “Diyelim ki İstanbul’dan Adalar’a bir şeyin hızlı ulaştırılması gerekiyorsaonları taşıyacağız” dedi. Bozgeyik, uygulamanın başlama tarihlerinin bölgeden bölgeye değişeceğini söyledi.

Milli mühendislerle çalışma içindeyiz

Bozgeyik, drone taşımacılığına geçmek için milli mühendislerle ve üniversitelerle çalışma içerisinde olduklarını belirterek “2018 içerisinde fiilen drone taşımacılığına başlamış olacağız. Biz bu teknolojiyi biliyoruz.. Bütün bunları bir planlama içerisinde yürütüyoruz. İnşallah bizim kendi “drone”larımızla 2018 yılında uçmuş olacağız” açıklamasında bulundu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Filistinli çocuk İsrail askerlerine böyle kafa tuttu

Filistinli çocuk İsrail askerlerine böyle kafa tuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kuzey Avrupa ülkesi İsveç'te 200 yıl sonra savaş hazırlığı başladı

65 yaş aylığına 2. zam yolda

En Çok Okunanlar