• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57

tatlı krizi  
haberleri

tatlı krizi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika tatlı krizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bayramdan sonra beslenmeye dikkat! Bağımlılık yapabilir ">
Bayramdan sonra beslenmeye dikkat! Bağımlılık yapabilir

Bayramdan sonra beslenmeye dikkat! Bağımlılık yapabilir

Ramazan boyunca tatlı tüketimini ihmal etmeyenlerin Ramazan Bayramı'nda tatlı yeme ihtiyacını daha da artıracağına dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Doç. Dr. Elvan Yılmaz Akyüz, bayramda tatlı bağımlılığı için uyardı. İşte Elvan Yılmaz Akyüz'den Ramazan Bayramı'nda tatlı krizini engelleyen 7 öneri…

Tatlı krizini önleyen çay tarifi">
Tatlı krizini önleyen çay tarifi

Tatlı krizini önleyen çay tarifi

Ramazan'da özellikle tatlı yeme isteği alınan fazla kiloların başlıca sorumlusu. Peki, tatlı krizini bastıran çayı hiç denediniz mi? Rezene, meyankökü ve çubuk tarçınla hazırlanan çay fazla kilolara sebep olan tatlı alışkanlığınızı değiştirilebilir. İşte tatlı krizini önleyen çay tarifi...

Tatlı krizini engelleyen 8 besin">
Tatlı krizini engelleyen 8 besin

Tatlı krizini engelleyen 8 besin

Gün içerisinde tüketmekten vazgeçemediğimiz tatlılar kilo almanın en önemli nedeni. "Yedikçe yiyesim geliyor, tatlı olmadan asla" diye iç geçiriyorsanız bu haberimiz tam size göre. Tatlı krizi ile baş eden besinleri bir araya getirdik.

Yemekten sonra tatlı krizini kahveyle engelleyin">
Yemekten sonra tatlı krizini kahveyle engelleyin

Yemekten sonra tatlı krizini kahveyle engelleyin

Yemek sonrası tatlı yeme alışkanlığı kilo almayı kolaylaştırıyor. Peki, tatlı krizini nasıl engelleyeceğiz? İşte yemekten sonra tatlı krizini önlemenin yolları...

Tatlı krizine son veren öneriler">
Tatlı krizine son veren öneriler

Tatlı krizine son veren öneriler

Taze ve kuru meyveler tatlı isteğini kırabilir. Yapılan araştırmalarda şekersiz sakız çiğnemenin tatlı isteğini azalttığı ortaya çıkmakla birlikte tatlı isteğinde odak değiştirmeye çalışmak da işe yarayabilir.

Tatlı krizini doğru yönetme tüyoları">
Tatlı krizini doğru yönetme tüyoları

Tatlı krizini doğru yönetme tüyoları

Bazen mutluluktan ya da üzüntüden, bazen de kendiliğinden gelen tatlı isteği kriz haline dönüşebiliyor. Karbonhidrat ve yağ oranı yüksek olan tatlı, fazla tüketildiğinde obezite, diyabet ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklara yol açabiliyor.

Tatlı krizine iyi gelen karışım Tatlı ihtiyacını gideren tarif">
Tatlı krizine iyi gelen karışım  Tatlı ihtiyacını gideren tarif

Tatlı krizine iyi gelen karışım Tatlı ihtiyacını gideren tarif

Karantina süreci ve ramazan ayı ile birlikte kilo kontrolü zorlaştı. Evde vakit geçiren insanlar hamur işlerinden tatlılara kadar birbirinden farklı tarifleri deniyor. Peki, olağanüstü lezzetler karşısında tatlı krizi ile nasıl başa çıkılır? Tatlı ihtiyacını ne bastırır? İşte cevaplar...

Hurma yemeniz için 8 neden">
Hurma yemeniz için 8 neden

Hurma yemeniz için 8 neden

Ramazan ayının vazgeçilmez iftariyeliği hurma her zaman tüketilmesi gereken bir meyve. Tatlı krizi önleyen ve vücuda enerji veren hurma düzenli tüketildiğinde kalp ve göz sağlığını bile koruyor.

Tatlı krizlerini hurmayla önleyin">
Tatlı krizlerini hurmayla önleyin

Tatlı krizlerini hurmayla önleyin

Adet Öncesi Sendrom (PMS), kadınlarda menstruasyondan ortalama bir hafta önce hem ruhsal hem fiziksel belirtilerle kendini göstermeye başlıyor.