HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,7936
  • 6,7165
  • 229.151
  • 98.361
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Nazi kafası

DFB Başkanı, Milli Takım Koordinatörü kin kustu, gazeteler, “Aptalca” diye başlıklar attı. Sporcuların sosyal medya hesaplarına binlerce tehdit ve küfürlü yorum yapıldı.

x

AKŞAM

PREMİER Lig’de oynayan Cenk Tosun, İlkay Gündoğan ve Mesut Özil’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi Almanlar’ı gerdi. Erdoğan’ın Londra ziyareti sırasında verilen görüntüden rahatsız olan ve ırkçı söylemlerle sporcularımıza saldıran Alman futbolunun yöneticilerinin demeçleri çok çirkindi. Alman Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, “Böyle davranarak futbolcularımız Alman Futbol Federasyonu’nun entegrasyon çalışmalarına kesinlikle yardımcı olmamışlardır” ifadesini kullandı. 

ÇİRKİNLİK TAVAN YAPTI 

Alman Milli Takımı’nın Koordinatörü Oliver Bierhoff da “Mesut’un da İlkay’ın da bizim değerlerimizle kendilerini özdeşleştirme arzusuna olduğuna hiç şüphem yok. İkisi de bu fotoğrafın sembolik değerinin farkında değildi. Ancak bu tabii ki de doğru değil; onlarla bu konuyu tartışacağız” diyerek nefretini ortaya koydu. Oyuncuların sosyal medya paylaşımlarının altına yapılan binlerce yorumda da ırkçı ve küfürlü içerikler dikkat çekti. Almanlar, İlkay ve Mesut’un Milli Takım’dan atılması gerektiğini savunarak, Alman Federasyonu’na çağrıda bulundular. Bild, “Almanya için oynuyorlar, Erdoğan için savaşıyorlar” başlığı atarken, Die Zeit, “Aptalca’ ifadesini kullandı. Oyuncular hedef gösterildi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,

Trump son sözü söyledi, stüdyo buz kesti: Lesley, tamam. Başkan olan benim, sen değilsin

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kamu bankaları emeklilere faizsiz kredi verecek

Devlet karşılıksız para veriyor! Kaç para alabilirsiniz?

En Çok Okunanlar