• $ 5,3462
  • € 6,114
  • 222.449
  • 95.411
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Nazi kafası

DFB Başkanı, Milli Takım Koordinatörü kin kustu, gazeteler, “Aptalca” diye başlıklar attı. Sporcuların sosyal medya hesaplarına binlerce tehdit ve küfürlü yorum yapıldı.

x

AKŞAM

PREMİER Lig’de oynayan Cenk Tosun, İlkay Gündoğan ve Mesut Özil’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi Almanlar’ı gerdi. Erdoğan’ın Londra ziyareti sırasında verilen görüntüden rahatsız olan ve ırkçı söylemlerle sporcularımıza saldıran Alman futbolunun yöneticilerinin demeçleri çok çirkindi. Alman Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, “Böyle davranarak futbolcularımız Alman Futbol Federasyonu’nun entegrasyon çalışmalarına kesinlikle yardımcı olmamışlardır” ifadesini kullandı. 

ÇİRKİNLİK TAVAN YAPTI 

Alman Milli Takımı’nın Koordinatörü Oliver Bierhoff da “Mesut’un da İlkay’ın da bizim değerlerimizle kendilerini özdeşleştirme arzusuna olduğuna hiç şüphem yok. İkisi de bu fotoğrafın sembolik değerinin farkında değildi. Ancak bu tabii ki de doğru değil; onlarla bu konuyu tartışacağız” diyerek nefretini ortaya koydu. Oyuncuların sosyal medya paylaşımlarının altına yapılan binlerce yorumda da ırkçı ve küfürlü içerikler dikkat çekti. Almanlar, İlkay ve Mesut’un Milli Takım’dan atılması gerektiğini savunarak, Alman Federasyonu’na çağrıda bulundular. Bild, “Almanya için oynuyorlar, Erdoğan için savaşıyorlar” başlığı atarken, Die Zeit, “Aptalca’ ifadesini kullandı. Oyuncular hedef gösterildi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyi Başkanı Esra Albayrak, 28 Şubat sürecine ilişk

Esra Albayrak: 28 Şubat daha kahramanlarını tanıtmadı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Çağla Şıkel paylaşımıyla herkesi meraklandırdı

Merve Boluğur özüne döndü

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019