İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5784
  • 5.3947
  • 189.95
  • 102.257
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Mustafa Cengiz kimdir ne iş yapar listesi Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz nereli

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir?, Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'i kaç oyla devirdi. İşte Mustafa Cengiz hakkındaki bilgiler.. Galatasaraylılar bugün yeni başkanını seçti. Galatasaray camiası Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz arasında yaşanan başkanlık yarışında tercihini yeni bir isim olan Mustafa Cengiz'den yana kullandı. Peki Galatasaray'ın yeni başkanı kimdir? 7 bin 688 üyenin oy hakkına sahip olduğu seçimde 3416 üye oy kullandı. 18 sandığa atılan oylar tek tek sayılarak tasnif edildi ve oy sayımı tamamlandı. 17. sandık sandığın açılmasının ardından Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salondan ayrıldı. Sandık sonuçlarına göre; Özbek'i geride bırakan Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın 37. başkanı oldu. Galatasaray’ın olağanüstü seçimli genel kurulu sona erdi. Sarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Sarı-kırmızılı kulübün 100. dönem yönetiminin belirlendiği kongrede Mustafa Cengiz, Dursun Özbek karşısında oyla başkan seçildi. Dursun Özbek son sandık öncesi Mustafa Cengiz'i tebrik ederek sonucu beklemeden salondan ayrıldı.Seçime adaylığını açıkladığı gün başkan olursam Fatih Terim'le çalışırım diyen Mustafa Cengiz, "Taraftarların yüzde 95'i Fatih hocayı istiyor. Galatasaray'ın ve Fatih hocanın koşulları içinde bir görüşme yapılır ve kendisiyle anlaşmaya çalışırım. Ancak Fatih hocaya doğru gitmeniz, kendinizi ona doğru ifade etmeniz lazım. Fatih Terim, akıllı, iyi bir Galatasaraylı ve delikanlı bir insandır.Kendisiyle mutlaka anlaşacağımıza inanıyorum. Önemli olan Galatasaray'ın başarısıdır. İsteriz ki Fatih Terim başarılı olsun." şeklinde konuşmuştu.

x

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir?, Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'i kaç oyla devirdi. İşte Mustafa Cengiz hakkındaki bilgiler... Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip’te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip’te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Merak ettikleriniz haberimiz içerisinde sizlerle. Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir?, Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'i kaç oyla devirdi. İşte Mustafa Cengiz hakkındaki bilgiler...Galatasaray’ın olağanüstü seçimli genel kurulu sona erdi. Sarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Sarı-kırmızılı kulübün 100. dönem yönetiminin belirlendiği kongrede Mustafa Cengiz, Dursun Özbek karşısında oyla başkan seçildi.  Dursun Özbek son sandık öncesi Mustafa Cengiz'i tebrik ederek sonucu beklemeden salondan ayrıldı. Mustafa Cengiz, iktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA’da başladı ve 28 yaşında ülkenin o dönem kamudaki en genç genel müdürü oldu.12 Eylül Darbesi sonrası kamudan ayrıldı ve özel sektörde dış ticaret alanında çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet gösteriyor.

GALATASARAY BAŞKANI BELLİ OLDU

Galatasaray'da kararı 18 Aralık 2017'de alınan olağanüstü seçimli genel kurul başladı. Sarı-kırmızılılar, tarihinin 19. kez olağanüstü seçimine imza atarak yeni başkanını seçiyor! Galatasaray başkanlığı için 23 Mayıs 2015'te göreve gelen Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz yarışıyor. Genel kurulda yapılan oylamanın ardından sarı-kırmızılılarda 100. dönem yönetimi belli olacak. Kulübün 36. başkanı unvanını Dursun Özbek elinde bulundururken, seçilmesi durumunda Mustafa Cengiz, 37. başkanı olacak.

Galatasaray’ın olağanüstü seçimli genel kurulu sona erdi. Sarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Sarı-kırmızılı kulübün 100. dönem yönetiminin belirlendiği kongrede Mustafa Cengiz, Dursun Özbek karşısında oyla başkan seçildi.  Dursun Özbek son sandık öncesi Mustafa Cengiz'i tebrik ederek sonucu beklemeden salondan ayrıldı.

1. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 68 Mustafa Cengiz: 56
2. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 96 Mustafa Cengiz: 68
3. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 113 Mustafa Cengiz: 69
4. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 128 Mustafa Cengiz: 78
5. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 118 Mustafa Cengiz: 109
6. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 110 Mustafa Cengiz: 98
7. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 86 Mustafa Cengiz: 100
8. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 74 Mustafa Cengiz: 99
9. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 74 Mustafa Cengiz: 99
10. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 74 Mustafa Cengiz: 96
11. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 84 Mustafa Cengiz: 98
12. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 58 Mustafa Cengiz: 123
13. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 61 Mustafa Cengiz: 116
14. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 60 Mustafa Cengiz: 89
15. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 78 Mustafa Cengiz: 94
16. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 64 Mustafa Cengiz: 90
17. sandık sonuçları: Dursun Özbek: 95 Mustafa Cengiz: 93

TOPLAM;

DURSUN ÖZBEK: 1432
MUSTAFA CENGİZ: 1578

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip’te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip’te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

Mustafa Cengiz, iktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA’da başladı ve 28 yaşında ülkenin o dönem kamudaki en genç genel müdürü oldu.12 Eylül Darbesi sonrası kamudan ayrıldı ve özel sektörde dış ticaret alanında çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet gösteriyor.

MUSTAFA CENGİZ NELER YAPACAK?

TRT Radyo’da konuk olduğu bir programda konuşan Mustafa Cengiz şunları söyledi:

Bana tüm başkanların bana verecekleri destekten onur duyarım. Ben yaşantım boyunca belki beyaz yalanlar söylemişimdir. Galatasaray başkanlığında da şuanda da asla yalan söylemem. Biz iş adamıyız. Aldığımız eğitim bizi dürüst olmaya yöneltmiştir.

Sevgili Dursun Özbek'in bu baskından öte seçimi çok yanlış oldu. Bence Galatasaray'a yakışmadı. Hepimizi rahatsız etti. Ben hazırım, imzam hazır. Buna hazır olamayacak isimler var. O isimler maalesef aday olamayacak. Sanki yangından mal kaçırır gibi. Dursun Özbek'e yakıştıramadım.

Ben Ocak ayında başkan seçilirsem Mayıs 2018'de yeniden seçime girmeyi oylayacağım.

Fatih hocam çok eskiden beri bildiğim bir insan. Şu anda taraftarlar çok büyük oranda tepki gösteriyorlar. Bunun sebebi de Tudor'un gelişi. Tudor stajyer bir antrenör. Yönetimin bunu baştan görüp Tudor'u göreve getirmemesi gerekiyordu. Benim adaylık koymamın en büyük nedenlerinden biri frene basmak. Galatasaray freni patlamış kamyon gibi Barbaros yokuşundan aşağı iniyor.

Sevgili Fatih Terim hem Galatasaray iyi hem de geçmiş başarılarda imzası olan bir isim. Biz hem Fatih Terim'le, hem de Drogba ile gerekse oyuncu antrenöürü olarak Sneijder ile, Tuchel ile Bielsa ile görüşeceğim. Galatasaray'ın çıkarları ne gerektiyiorsa onu yaparım. Ben Fatih Terim'i getireceğim demedim. Görüşeceğiz dedim. Sevgili Fatih Terim, Drogba, Sneijder, Bielsa ve Tuchel ile görüşeceğiz.

MUSTAFA CENGİZ'İN İŞİ PETROL 

 Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Petrol sektöründe TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde Galatasaray Divanı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak Tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmekte olan Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

MUSTAFA CENGİZ'İN LİSTESİ

Asil üye: Celal Açar, Ahmet Sabri Şenkal, Acar Baltaş, Nejat Güney, Okan Böke, Adil Araboğlu, Emre Erdoğan, Cenk Soyer, Hacı Hüseyin Toprak, Ahmet Ünal Çeviköz

Yedek üye: Mahmut Recevik, Mehmet Ömer Cansever, Dinç Üner, Erol Özmandıracı, Arif Badur.

"FATİH TERİM'LE ÇALIŞIRIM" : Seçime adaylığını açıkladığı gün başkan olursam Fatih Terim'le çalışırım diyen Mustafa Cengiz, "Taraftarların yüzde 95'i Fatih hocayı istiyor. Galatasaray'ın ve Fatih hocanın koşulları içinde bir görüşme yapılır ve kendisiyle anlaşmaya çalışırım. Ancak Fatih hocaya doğru gitmeniz, kendinizi ona doğru ifade etmeniz lazım. Fatih Terim, akıllı, iyi bir Galatasaraylı ve delikanlı bir insandır.Kendisiyle mutlaka anlaşacağımıza inanıyorum. Önemli olan Galatasaray'ın başarısıdır. İsteriz ki Fatih Terim başarılı olsun." şeklinde konuşmuştu.

MUSTAFA CENGİZ:

”BU GÜZEL ORTAMIN BOZULMASINI İSTEMİYORUM. SEÇİM CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN”

”Bir tatil gününde, bir Kış günü, insan duygulanıyor. Bu koridorlara ve sınıfa bakınca, 7 öğrenci 1 sınıfta oturuyor ve bir karar alıyor. Maddi olanakları kısıtlı, kendi lise döneminizi de hatırlayın lütfen. Bir takım ve ekip oluşturmaya çalışıyor. Bu ekip 113 yıl sonra bugün bu koridorlarda ve bütün Dünya’da 100 milyona takın taraftar buluyor. Bu aslında sosyolojik olarak incelenmesi gereken müthiş bir olgu. Onların ruhu, gülümseyerek ve mutlu bir şekilde bizi izliyor. Biz onların gülümsemesini isterdik ki daha uygun bir zaman ve zeminde, eşit yarışma içinde olsun dilerdik ama böyle oldu. Şartlar bunu getirdi. Biz buna Türkçe’de çok güzel deyim var.

Birçok şeyi karşılıyor. Camia için her şey hayırlı olsun. Burada yapacağımız konuşmayla kanaatinizin değişmeyeceğini biliyorum. Geçmiş 2.5 yılda, Dursun Başkan’ıma yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Ekip arkadaşlarıyla birlikte çalıştı ve bugün seçime bizleri getirdi. Eleştirilerimi medyada ifade ettim. Burada bu dosthane, centilmen seçim havasında geçmesini istiyorum. Ortamın bozulmasını istemiyorum. İnsanların iyi niyetle, Galatasaray aşkıyla, hata da yapsa çarptığını biliyorum. Bu nedenle, Galatasaray’ı diğer olgulardan ayrı olarak daha centilmen daha ayırt edici olumlulukta müspet olarak ayırtn edici bir karaktere sahip olduğu inancındayım. Sevgili Ali Sami Yen de bu ruhla bu takımı kurdu. Affınıza sığınarak uzatmak istemiyorum. Lafın gelişi hep ‘ben’ diyorum ama sevgili Dursun Başkan’a Ali Sami Yen’e ve bizden önce başkanlık yapmış tüm başkanlara ve en çok da buraya gelmeden, buraya sahip çıkan, sosyal varlığı sürdüren bu özverili davranışınıza teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim.”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki bir ilkokulun bahçesinde oynayan öğrenciler, rüzgar nedeniyle yere dü

Rüzgardan dolayı yere düşen Türk bayrağını ilkokul öğrencileri böyle kaldırdı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kanal D'de o dizi çırpınıyor sonu diğerleri gibi olacak finale gidecek

Rusların günlük hayatından akıl almaz kareler

En Çok Okunanlar