• $ 5,8122
  • € 6,5534
  • 238.344
  • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Biz düşmedik, düşürüldük'

Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz, dürüst yöneticilerin olmadığı bir ortamda Türk futbolunun ilerleyeceği kanısında olmadığını belirterek, hata yapanların cezalarını çekmeleri gerektiğini söyledi.

x

Futbol Federasyonunun, Bank Asya 1. Lig kulüplerinin başkanları ile yapacağı toplantı öncesinde, kulüp başkanları federasyonun İstinye'deki merkez binasına gelmeye başladı.

Bank Asya 1. Lig'e düşen Kasımpaşa'da kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin ertelenmesi nedeniyle, hazırlıklarını 5 Ağustos'a göre yapan takımların bazı sıkıntılar yaşayacağını ancak bu sıkıntılara futbolun içinde bulunduğu dönem nedeniyle katlanılması gerektiğini söyledi.

Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dürüst yöneticilerin olmadığı dönemde Türk futbolunun ilerlemeyeceğini her zaman söyledim, yine söylüyorum. Mutlak surette bu işte hata yapmış, yanlış yapmış kim varsa, ben dahil olmak üzere, hangi kulüp, hangi yönetici olursa olsun herkes cezasını çekmelidir. Türk futbolunun geleceği dürüst insanlara bağlıdır.''

Futbol Federasyonuna düştükleri Spor Toto Süper Lig'e geri alınmak için yaptıkları başvuruya ilişkin ise Öksüz, ''Bu kadar şaibenin, manipülasyonun ve şikenin iddia edildiği sezondaki ligde, Kasımpaşa, Konyaspor ve Bucaspor da vardı. 'Biz normal şartlarda düşmedik, düşürüldük' diye inanıyorum. Bazı kulüpler verilecek kararla düşürülürse, düşen takımlar olarak, lige alınmamız en doğal hakkımız. Biz bu konuda bir dilekçe verdik. Bekliyoruz. Gereği yapılacaktır'' diye konuştu.

Bu arada yayıncı kuruluş yöneticileri de federasyon binasına geldi.
 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bolu´nun en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Gölcük, güzelliği ile ziyaretçileri büyülüyor.

Kartpostalların vazgeçilmez manzaralarından: Gölcük

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

Selfie yerine yeni akım ölü taklidi