• $ 5,7247
  • € 6,3131
  • 275.71
  • 101718
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Yapılacak zulümlere asla seyirci olamayız'

Belediyelerdeki değişimle ilgili sendikalara mesaj veren Başkan Erdoğan, “Sendikanı değiştir’ diyenlere karşı dimdik durun. Biz yapılacak zulümlere seyirci olmayız. Yapılması gereken neyse yaparız” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Konfederasyonu Uluslararası “İşin Geleceği Tehditler ve Fırsatlar” Konferansı ile Genel Merkez Hizmet Binası açılışına katıldı. “Türkiye’nin son yıllardaki tüm demokrasi hamlelerinde Memur-Sen hep kritik rol oynamıştır” diyen Başkan Erdoğan önemli mesajlar verdi: 

DİMDİK DURACAKSINIZ 

“31 Mart itibarıyla tamamlamış olduğumuz seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlık duyma gibi veya bulundukları yerde mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdüremeyenler sebebiyle Memur-Sen camiasının asla rahatsızlık duymaması gerekir. İnsanoğlu bir yere kadar menfaatleriyle yürür. Memur-Sen camiasının seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Seni makamından mı alacak? Seni memurluktan atabilir mi; atamaz. Bu ülkede bir hükümet var. Biz yapılacak zulümlere tribünden seyirci olmayız. Yapılması gereken neyse onu da yaparız. Bütün yargı ve yürütme mekanizmalarını her halükarda başta Memur-Sen olmak üzere yürütmek durumundayız. Memur-Sen camiası üyeleri ‘sendikanı değiştir’ diyenlere karşı dimdik durmalı ve yerini korumalıdır.” 

Başkan Erdoğan, Macaristan Deak Ferenc ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerini kabul etti. 

Dönem kızgın demiri soğutma dönemidir 

82 milyon Türkiye ittifakıyız 

“4,5 yıl icraat dönemimiz var. Tartışmaları bırakıp, başta ekonomi ve güvenlik olmak üzere asıl gündeme odaklanalım. Dönem kızgın demiri soğutma, kucaklaşma dönemidir. Tartışmaları bırakıp asıl gündeme odaklanmalıyız. Yapısal reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz.Türkiye’nin bekası vatandaşlarımızın birlik ve beraberliği her türlü politik hesabın üstündedir. Ülkenin bekasını ilgilendiren konularda siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyup 82 milyonla Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz. Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken, ülkemizin ihtiyaçları olan yapısal reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır.”  

Financial Times'a tepki: Ne yazarsan yaz Türkiye ayakta 

“Batı dünyasının belli kesimleri ekonomimizi çökmüş gibi gösterme gayreti içine giriyor. Küresel adaletsizlikler için biz sesimizi yükselttikçe saldırıların da dozu artıyor. Türkiye dimdik ayaktadır güçlenerek yoluna devam edecektir. Financial Times böyle yazmış, sen ne yazarsan yaz. Türkiye’nin gücünü de kabullenecekler. Ey Financial Times 4 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye’yi sen tanıdın mı? Bolu’da seçilen belediye başkanı ben onlara bir tas çorba vermem demişse de biz valilikler kanalıyla yedirmeye, içirmeye, giydirmeye devam edeceğiz."

YSK noktayı koyduğu zaman mesele bitmiştir 

“31 Mart seçimleri demokrasi şöleni havasıyla gerçekleşti. Dünyada bizim gibi bir katılım oranına sahne olan bir başka ülke adeta yok gibidir. Yüzde 85’e varan katılım oranıyla yapılan seçimlerin bir kez daha hayırlara vesile olmasını diliyorum. ABD’de bile yüzde 50’nin altında katılım. Son 5 yılda 7 kez sandığa gittik. Seçim döneminde yaşanan tartışmalar artık sona ermiş artık herkes günlük hayatına yönelmiştir. Seçim kanunumuz çerçevesinde yapılan hak arama mücadelesi demokrasinin gereğidir. Her türlü siyasi parti geçmişten bugüne bu tür hak arama mücadelesini vermiştir. Olay partime gelince niye rahatsız oluyorsunuz? YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Türkiye’nin bekası her türlü politik hesabın üstündedir.”  

Asılsız iddialarla itibar suikastı

“Azılı terör örgütü PKK ve FET֒cülerin iftira furyasına ne yazık ki ülkemiz içindeki kimi sendikalar da lojistik destek veriyor. Asılsız iddialarla ülkemize itibar suikastı yapıyorlar. Burada asıl sorgulanması gereken bu iftiraların uluslararası sendikal kuruluşlar nezdinde alıcı bulmasıdır. Biz kimseden ayrıcalık beklemiyoruz. Muhataplarımızdan sadece ilkeli ve hakkaniyetli davranmalarını istiyoruz."  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>17 yaşındayken arkadaşını kaybeden ABD’li Tom Turcich, bu olaydan çok etkilendi ve dünyayı yürüye

4 Yıldır Dünyayı Yürüyerek Dolaşıyor! Şimdi İstanbul´da

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Adana'da araçların her yerinden kaçak sigara çıktı (

Tokyo 2020 Olimpiyatları'nı garantileyen sporcularımız