İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0469
  • 4.9939
  • 174.66
  • 112.122
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yanlış hesap Kudüs’ten döner 

“Türkiye bölge için de güçlü olmak zorundadır. Çünkü Türkiye küresel barışın güvencesidir” diyen Yıldırım Bartın’da konuştu: Bölge hakkında dizayn yapanlar artık racon kesemez, yanlış hesap da Kudüs’ten döner.

x

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin Bartın ilk kongresinde AK Parti iktidarının Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilki başardığını belirterek, 15 yıl boyunca birçok badireler atlatıldığını ve millet iktidarının bileğinin bükülmediğini söyledi. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını eleştiren Başbakan şöyle konuştu: Amerika Başkanı bir gün çıktı, böyle de böbürlenerek, bir kağıda imza attı. Neymiş, Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapacakmış. ‘Ben yaptım, oldu’ demekle olmuyor. Yanlış hesap Kudüs’ten döner, Kudüs sahipsiz değil. Kudüs Filislistin’in başkentidir.

Kimse racon kesemez 

Bu topraklarda 100 yıl önce ortaya konan planların, projelerin bölgenin iradesi dışında olduğu ve yürüyemeyeceği bugün çok açık şekilde ortaya çıkmıştır. Bölge hakkında dizayn yapanlar, karar verenler bugün yine aynısını yapmaya çalışıyorlar ama Türkiye var. Türkiye ne diyor; bu bölgede bize rağmen, bu bölgedeki ülkelere rağmen hiç kimse binlerce kilometre uzaktan gelip plan yapamaz, racon kesemez. Türkiye sadece kendisi için değil bölge için de güçlü olmak zorundadır. 

Barış ve huzur getirsin 

Başbakan Yıldırım, Hıristiyanlık inancına mensup vatandaşların “Noel Bayramı”nı kutladı: Tarihimizin her döneminde sevinçlerimizin yanı sıra kederlerimizi de paylaştığımız Hıristiyan vatandaşlarımız, Türkiye’nin beşeri zenginliğine müstesna katkılar sağlamaya günümüzde de devam etmektedir. Bu düşüncelerle tüm Hıristiyan aleminin Noel Bayramı’nı kutluyorum.

Dünya birden büyüktür!

Başbakan Yıldırım: Amerika Başkanı bütün ülkeleri arayarak, aramakla kalmayıp tehdit ederek ‘Bu karara karşı oy kullanırsanız sizlere para, destek vermeyeceğiz’ dedi, gözdağı vermeye kalktı. Hesap edemedi; Dünya birden büyüktür, her ülke kendi kaderini belirler.

Sen FET֒cülerle yürürken biz kamyoncularla beraberdik 

CHP’nin muhtarlar için TBMM’ye getirdikleri kanun tasarısına ’ret’ oyu verdiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, “Kılıçdaroğlu’ bunu söylüyor da getirdiğimiz kanuna ne vermişler bakın dedim. Ret vermişler ret. Kanun görüşülüyor maaşlar artacak, primlerini devlet verecek, ana muhalefet partisi ’ben yokum’ diyor. Ondan sonra da muhtarlara kanun çıkaracağım diye bol keseden atıyor.

Sen ne anlarsın

Önce mevcudu öğren kardeşim. Bir de muhtarlara bugüne kadar yapılanları görüşülürken o maddeden önerge veriyorsun maaş daha fazla olsun. Türkiye’nin de imkanlarını bilmeden etmeden kanuna ret veriyorsun. Böyle de ’muhtarları düşünüyoruz’ diyorsun. Belli ki Kılıçdaroğlu’na bu bütçe konuşmalarında kamyon işi de fazla koymuş. Ey Kılıçdaroğlu sen o yollarda yürürken kamyoncularla beraberdik biz. Sen o günlerde İstanbul’dan Fetö’cülerle, bölücülerle kol kola gidiyordun. Sen ne anlarsın o işlerden!

ABD´den İngiltere´ye gitmek üzere havalanan yolcu uçağı, dakikalar sonra motorundaki sorun nedeniyle

Yolcu uçağı böyle alev aldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Diyarbakır'da 4 terörist etkisiz hale getirildi

MKEK'den milli piyade tüfeği sevkiyatı yapıldı