İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Ya teslim olacaklar ya da Afrin’i baslarına yıkacağız!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin kurduğu çapulcu ordusunun 1 haftada darmadağın edileceğini söyledi: Münbiç’te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz! 

x

ERDOĞAN ASKERİ OPERASYON İÇİN SON NOKTAYI KOYARAK TARİH VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’daki AK Parti İl Kongresi’nde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Amerika’ya karşı sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, Afrin’deki teröristlerin teslim olmaması durumunda Afrin’e operasyon yapılacağını belirterek “İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz bu böyle biline” dedi.

Hepsi üniformalı terörist 

Teröristin üzerine üniforma giydirince, barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor. Bölgeye getirilen binlerce tır ve uçak dolusu silahın bir kısmı daha şimdiden karaborsada satılmaya, bir kısmı da bize karşı kullanılmaya başlandı.

Çapulcular 1 haftada bitecek 

Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kaldırıp ve kandırıp yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir. Biz, kendi başımızın çaresine bakarız. Bir araya toplayıp ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler. Dün Cerablus’tan El Bab’a kadar 3 bin DEAŞ’lıyı imha etmiştik. Yarın 3 bin teröristi daha buralarda imha ederiz. Öyle veya böyle, biz bu fitne çukurunu kapatmakta kararlıyız. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine baksınlar. Tek bir çakıl taşını, tek bir evladımızı kaptıracak değiliz. 

BİNGÖL’DEN ‘GÜÇLÜ TÜRKİYE’ MESAJI

AK Parti Bingöl 6. Olağan İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güçlü bir Türkiye bilesiniz ki dünyaya ayar veren bir Türkiye olacaktır. Biz ABD ile yarışmıyoruz kendimizle yarışıyoruz” diyerek şunları kaydetti: Son 15 yıl içerisinde oyunları boza boza kaos senaryolarını yırta yırta geldik. Elde ettiğimiz hiç bir başarı tesadüfen olmadı.   

Yerli ve milli duruştakiler saflarını sıklaştırıyor

MHP ile yapılan ‘milli mutabakat ittifakı’nı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: Sayın Bahçeli’nin destekleme kararı açıklamış olması dayanışmanın, milli mutabakatın ne denli güçlü olduğunun işaretidir. Bu ümmetin birliği çok önemli. Yerli ve milli duruş sahiplerinin saflarını sıklaştırması bakımından önemli. Partili kardeşlerimden ricam birliğimizden, kardeşliğimizden en küçük taviz vermemeleri. Kendilerince birtakım aktörleri sahaya sürmeye başladılar. Bunların hiçbiri bizi ilgilendirmiyor.

ABD arkadan çekilince kaçacak delik arayacaksın

“Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok. Yok paralel devletmiş, yok şu devletmiş, bu devletmiş. Nerede? Pensilvanya’da. Ne işin var orada? Hadi sıkıyorsa buraya gel” diyen Erdoğan şöyle devam etti: Arkana Amerika’yı almak suretiyle, Pensilvanya’da sana kazandıracağı bir şey yok. 

Amerika da seni bir yere kadar taşır, Feto bunu bilesin. Ondan sonra Amerika da seni kapıya koyacak, o zaman da kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın, biz de seni kovalayacağız. İşte bu coşku, işte bu azim, işte bu kararlılık bizlerde olduğu sürece evelallah bu ülkenin, milletin sırtını kimse yere getiremeyecektir. 

30 tane cumhurbaşkanı geçti bir tanesi de kimseye kafa tutmadı!

Üsküdar’da “Foto Muhabiri Ara Güler’e Vefa Gecesi” düzenlendi. Törende konuşan usta, “Bugüne kadar hiçbir cumhurbaşkanı, Erdoğan gibi dik durmadı” dedi. 

Duayen fotoğraf sanatçısı Ara Güler için Üsküdar Belediyesi tarafından “Foto Muhabiri Ara Güler’e Vefa Gecesi” düzenlendi. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda konuşan Güler, Amerikalı bir gazetecinin yanında yetiştiğini dile getirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarını çekmesine ilişkin şunları kaydetti: Bir gün bir yere gittik. Bir şey alıyordum. Orada bana yakın oldu. Bir süre evine gittim. Resimlerini çektim. Bugün de gelir diye düşündüm, gelmedi. Bugüne kadar kaç cumhurbaşkanı geçti bizden, 20 tane, 30 tane geçti. Bir tanesi de kafa tutmadı ya kimseye. Yani onun o tarafı hoşuma gidiyor. Niye çekinsin ki biz devletiz be, Osmanlı’dan geliyoruz. Uygur yazılarını Moğolistan’da çektim. Bütün bunlar var. Onların nesi var? Zavallı Amerika’nın nesi var? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise konuşmasında, “İstanbul’un hikayesini anlatıyor, Afrodisyas’ın, Dali’nin, Picasso’nun hikayesini anlatıyor. Biz hikayeleri, masalları olan bir coğrafyanın çocuklarıyız” dedi.

Ara Güler, geçtiğimiz yıllarda Erdoğan’ın Kısıklı’daki konutuna misafir olmuş, fotoğraflarını çekmişti.

Usta’ya Saygı gecesine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katılarak konuşma yaptı.

Müttefiklerimizi kendilerini test etmeye davet ediyorum 

“Buradan Suriye’deki terör örgütlerini destekleyen müttefiklerimizi kendilerini test etmeye davet ediyorum” diyen Erdoğan şöyle devam etti: Suriye’de terör örgütüne ABD’nin göndermiş olduğu silah sayısı 4 bin 900 TIR. Bunları biz biliyoruz. Böyle müttefiklik olmaz. 2 bin uçak dolusu silahı da derme çatma hava alanlarına inerek örgüte teslim ettiğini biliyoruz. Verdikleri silahların bir kısmı kara borsada satılmaya başladı. Bir kısmı da bize karşı kullanılıyor.

Kandil’e kadar gittik daha da gideceğiz

Dünyanın en eli kanlı, vahşi, ahlaksız bu terör örgütlerinden birisi olan PKK’nın, millete musallat oluşunun üzerinden 34 yıl geçtiğini belirten Erdoğan, “Asker, polis, güvenlik korucusu, jandarma, kamu görevlileri vatandaş olarak on binlerce kardeşimizi teröre kurban verdik” diyerek şunları kaydetti: Kim ki bölmeye teşebbüs ederse, işte F-16’larımızla, helikopterlerimizle, tanklarımızla, toplarımızla inlerine gireriz. Kandil’e kadar gittik, yetmeyecek daha da gideceğiz. Herkes haddini bilecek.

Söz vermişti, gece çorbacıya gitti

Boğaziçi Üniversitesi mezunları programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çorba içmeye davet eden Sarıhan Gusto’nun sahibi Cemal Sarıhan’a gece sürprizi. Beraberindeki heyetle önceki gece Etiler’deki çorbacıya giden Erdoğan çalışanlarla fotoğraf çektirdi. 

Milli Savunma Eski Bakanı Ercan Vuralhan´ın öldürülme anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri or

Eski bakan Vuralhan´ın vurulma görüntüleri ortaya çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kınalı keklik tuzakçılarına 56 bin 552 lira ceza

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar