• $ 5,8035
  • € 6,4214
  • 273.165
  • 108783
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Vesayetle mücadeleye adanan bir ömür

Başkan Erdoğan’ın 2023 yürüyüşünü başlattığı Pınarhisar Cezaevi’nden çıkışının üzerinden 20 yıl geçti. Vesayete karşı her kavgayı kazanan Erdoğan’ın yürüyüşü devam ediyor.   

OSMAN NURİ CERİT

Gücünü sadece milletten alan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, gençlik yıllarında başlayan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde devam eden “milli irade” mücadelesi, sadece şiir okuduğu için cezaevine gönderildiği 1999 yılından itibaren yükselen bir hedefe dönüştü. Erdoğan, Pınarhisar Cezaevi’nde hapis yattığı süreçte çizdiği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin yol haritasını, cezaevinden tahliye olduğu 20 yıl önce bugün uygulamaya koydu. 24 Temmuz 1999’da cezaevinden çıkan Erdoğan, milletin sesi AK Parti'yi hayata geçirmek için kolları sıvadı. 

İLK ADIM AK PARTİ 

Yapılan hazırlıklar sonrasında 14 Ağustos 2001 günü AK Parti kuruldu. Partinin Kurucu Genel Başkanı olan Erdoğan, “Günümüz aydınlığa açık, karanlığa kapalı bir Türkiye’nin kuruluşu için hayırlı olsun. Bugünden sonra Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek bugünlerin müjdesini vermişti. AK Parti 3 Kasım 2002 yılında girdiği ilk seçimde 34,6’lık orana ulaşarak tek başına iktidar oldu. 

'MUHTAR BİLE OLAMAZ!' 

Millet iradesinden korkan vesayet odakları, Erdoğan’ın milletvekili olmasının önünü kesti. AK Parti sandıktan tek başına iktidar olarak çıksa da partinin genel başkanının, parlamentoya girmesi ve başbakan olması engellendi. Erdoğan için o tarihte “muhtar bile olamaz” başlıkları atıldı. Ancak Erdoğan, siyasi yasağın kaldırılmasının ardından önce milletvekili seçildi, ardından da başbakanlık koltuğuna oturdu. 

MUHTIRA BOŞA ÇIKTI

2007'de ülkede Cumhurbaşkanlığı seçimi krizi yaşandı. AK Parti’yi engellemek için her yolu denediler. 367 planı devreye sokuldu. “27 Nisan e-muhtırası” ile seçilmiş hükümete gözdağı verilmek istendi. Ancak, 22 Temmuz'da yapılan seçimde yüzde 46,58 oy oranıyla rekor kırıldı.

VESAYETE KARŞI ÖNEMLİ ADIM 

Her fırsatta ülkede karışıklık çıkartarak sistemi kilitlemeye çalışan vesayet odaklarına karşı en önemli kazanımların başından 12 Eylül 2010 yılında yapılan referandum geldi. Referandumla birlikte Cumhurbaşkanının, doğrudan cumhurun kendisi tarafından seçilmesinin önü açıldı. 

İhanet yapılanması FET֒nün devlete sızan kripto kadroları harekete geçirildi. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, FET֒cü savcı Sadrettin Sarıkaya tarafından 7 Şubat 2012’de ifadeye çağrıldı. Bu kirli operasyonda asıl hedef dönemin başbakanı Erdoğan’dı. Erdoğan’ın dik duruşu sayesinde FET֒nün MİT kumpası sonuçsuz kaldı. Takip eden Gezi kalkışması, 17-25 darbe girişimi de milletin desteğiyle sonuçsuz kaldı. Erdoğan, 10 Ağustos 2014’te doğrudan milletin oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçti.  

SON KALKIŞMAYA MİLLET TOKADI 

Kirli ilişkileri ortaya çıkan ve bitme noktasına gelen vesayet odakları FET֒nün 15 Temmuz 2016 ihanet girişimiyle Başkan Erdoğan’ı ve milleti yeniden hedef aldı. Başkan Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inen millet göğsünü tanklara siper ederek darbeyi engelledi. Millet iradesini yok sayan kirli operasyonlara bir cevap da 16 Nisan 2017 referandumuyla verildi. Sandığa giden millet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne “evet” diyerek vesayet odaklarını tarihe gömdü.

 

 

 


<p>Olay, Pamukkale ilçesinde meydana geldi. Geçtiğimiz Çarşamba günü yaşanan olayda, Akkonak- Şirink

Yolcunun Düşürdüğü Cep Telefonunu Kaşla Göz Arasında Böyle Çaldılar

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Türkiye'ye korku salan Ali Göl efsanesi

İçinden çıkanlar tüylerinizi ürpertecek