İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6764
  • 5.4929
  • 194.91
  • 103.536
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Teröristlere Afrin’de olduğu gibi davranırım 

İtalyan basınına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Teröristlere, Afrin’de davrandığım gibi davranırım” dedi. PKK paçavraları taşıyan Alman parlamenterlere de sert çıktı.    

x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vatikan ziyareti öncesi İtalyan La Stampa gazetesine verdiği mülakatta, Almanya Federal Meclisi’nde boyunlarına PKK renklerinin olduğu bez parçaları takan Alman parlamenterlere sert tepki gösterdi. Erdoğan, “PKK AB tarafından terör örgütü ilan edilmiştir. Ancak sonra bakıyorsunuz bir grup PKK paçavralarıyla Avrupa Parlamentosu’na giriyor. Bunlar olmaması gereken şeyler. Bir taraftan Avrupa bu örgütü yasaklarken, diğer taraftan bunların sembollerini parlamentoya sokan parlamenterler var” dedi.

TERÖRE KARŞI NET MESAJ 

“Ziyaretiniz sırasında, Türkiye’yi insan haklarını ihlal etmekle suçlayan bazı grupların protestoları olması bekleniyor. Bu protestoculara ne söylerdiniz” şeklindeki soru üzerine ise Erdoğan şunları kaydetti: “Ben terörü destekleyenlere bir hitapta bulunmam. Teröristlere, Afrin’de davrandığım gibi davranırım. Onlar bu dilden anlar.” Erdoğan, Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili de “Türkiye’nin arzusu, AB’ye tam üyeliktir. Bunun dışındaki seçenekler, bizleri tatmin etmekten uzaktır. AB’den beklentimiz, önümüzdeki suni engelleri bir an önce kaldırılmasıdır” diye konuştu. 

Yeşiller Partisi’nin çağrısı üzerine Almanya Federal Meclisi’nin oturumuna boyunlarına PKK’nın renklerinin olduğu bez parçaları takan Alman parlamenterler Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de etkisiz hale getirdiği teröristler için yas tuttu. Avrupa’nın göbeğinde bu utanç pozunu verdi. 

TÜRKİYE’NİN HEDEFİ

En gelişmiş ilk 10’a gireceğiz 

Erdoğan, “Roma’daki temasları sırasında inanç insanı olan Papa ile görüşeceğinin hatırlatılması ve kendisi için inancın öneminin” sorulması üzerine, “Dindar olmak ve inanç benim için her şeydir. Bu, benim vazgeçebileceğim bir şey değildir. Dinimin bana emrettiği her şey benim önceliğimdir.” yorumunu yaptı.

DÜNYADA16. SIRADAYIZ  

Türkiye’yi gelecekte nasıl hayal ettiği sorusuna ise Erdoğan, “Türkiye’yi, dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasında düşlüyorum. Şu anda Avrupa’da 5’inci, dünyada 16’ncı sıradayız. Hedefimiz, ilk 10’a girmek.” yanıtını verdi. 

Kılıçdaroğlu’na ‘Esad’ cevabı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Francis’in davetlisi olarak Vatikan’a hareket etmeden önce, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün partisinin kurultayında söylediği “Suriye’de sorunların çözümü için Beşşar Esad’la temas kurulması” önerisine sert cevap verdi. Erdoğan, “Verdiği akla baktığınız zaman Suriye’nin terörist başındaki kişiyle bize görüşme tavsiye ediyor. Bu ne menem bir iştir. 1 milyon insanın ölümüne neden olan kişiyle bizi bir araya getirme gafletinde bulunan bir adam... Bunun siyasette yeri ne olabilir. 
Şu anda bizim Zeytin Dalı operasyonumuzu sulandıran, buna bu kadar uzaktan duran bir kişinin Türk siyasetinde milli ve yerli bir yeri olamaz. Ona milletim gerekli cevabı verecektir. Sen bu şehitlerimizi görmüyor musun?  Bu işler bay Kemal’in yapacağı işler değil” dedi. Erdoğan Papa ile yapacağı görüşmede Filistin, Kudüs, Suriye, mülteci konularını ele alacaklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Vatikan ziyareti için İtalya’ya hareket etti. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Fransa sokakları grev olayları nedeniyle karıştı. Geçtiğimiz ay başlayan grevler, iş bırakmalarla de

Fransa´da polislerden protestoculara dayak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sancaklar Cami ödüle doymuyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar