• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Musul ve Basra’ya konsolosluk açılıyor 

Bakan Çavuşoğlu, “Güvenlik sebebiyle kapatılan Basra ve Musul konsolosluklarımızı yeniden açıyoruz” dedi. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile bir araya geldi. Çavuşoğlu, “Daha önce güvenlik sebebiyle kapatmak zorunda kaldığımız Basra ve Musul başkonsolosluklarımızı tekrar açıyoruz” dedi. Irak’ın yeniden inşası için yapılan 5 milyar dolar taahhüdün arkasında olduklarını yineleyen Çavuşoğlu PKK’ya yönelik operasyonlarla ilgili olarak sorulan soruya sert yanıt verdi: 

PKK muhabirine tokat

Türkiye, terörle mücadelede uluslararası hukuk çerçevesinde teröristleri yok etmeye devam edecektir. Bu mücadele de Irak’ın toprak bütünlüğüne ihlal değildir, saldırı değildir

Suudi Arabistan ile işbirliği şart 

Kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Çavuşoğlu, başsavcılığın yoğun ve kapsamlı bir soruşturma başlattığını kaydederek şöyle konuştu: Bu konuda istihbaratımız, emniyetimiz dahil tüm ilgili kuruluşlarımızla birlikte çalışmayı, soruşturmayı yürütüyorlar. Bu olay Suudi Arabistan’ın Başkonsolosluğu’nda gerçekleştiği için Suudi Arabistan’la da yakın işbirliği içinde olmak istiyoruz. Bu soruşturmalar neticesinde ortaya çıkan gerçekleri zaten tüm dünyayla paylaşmış olacağız.  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hafta sonu geldiğinde mutluluktan çıldıranlar aramızda mı?

´Hafta Sonu Geldi´ Sireni

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dört ülke Şahi209 için teklifte bulundu

Sıfır ayarında ikinci el otomobil nasıl bulunur?