• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kılıçdaroğlu'ndan şaka gibi açıklama: Metro denince akla CHP gelir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzluklarıyla gündemden düşmeyen CHP'li belediyelerin "kusursuz" olduğunu belirterek yeni bir skandala imza attı. "Metro denince akla CHP gelir" diyen Kılıçdaroğlu İzmir'deki metronun İZBAN'ını bile AK Parti'nin yaptığını unuttu.

aksam.com.tr

Ankara'da belediye başkanları toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, yolsuzluk, rüşvet, görevi kötüye kullanma gibi pek çok suçtan hakkında soruşturma yürütülen CHP'li belediyeler için "kusursuz" dedi. Taş üstüne taş koymayan ve yolsuzluklarla hazinesini dolduran CHP'li belediye başkanlarını unutan Kılıçdaroğlu, "Hiçbir parti CHP'li belediyelerin eline su dökemez" diyerek seçmenin aklıyla alay etti.

HALK PERİŞAN OLMUŞTU

Söz konusu kendi belediyesi olunca adaleti unutan Kılıçdaroğlu, "CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde vatandaşlar huzur bulur" diyerek gaflarına bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz yıl adalet kisvesi altında yürüyüşler yapan ve halkı ayaklandırmaya çağıran CHP, Beşiktaş Belediyesi’nin uyguladığı yüzde 400’lük emlak vergisiyle halkı isyan ettirmişti. 

"METRO DENİNCE AKLA CHP GELİR!"

Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de metro temelini atanların CHP'li belediyeler olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, İzmir'deki metronun İZBAN'ını bile AK Parti'nin yaptığını unutarak, "metro denince akla CHP gelir" dedi.

Ayrıca Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin büyümesini engellemek amacıyla 24 Haziran seçimlerinde, AK Parti'nin yaptığı kamu ve özel işbirliğiyle yapılan köprü, havaalanı, kanal, yol gibi mega projeleri durdurmayı seçim vaadi olarak kullanmıştı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Manchester City´nin dünyaca ünlü yıldızı Vincent Kompany alt yapısından yetiştiği Belçika ekibi Ande

Dünyaca Ünlü Yıldız Kompany´den Müthiş Dönüş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yerinde şampiyonluk kutlaması

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu