• $ 5,835
  • € 6,5706
  • 239.105
  • 95.952
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Kılıçdaroğlu'na acıyorum'

Partisinin 50. kuruluş yıldönümünde konuşan MHP lideri Bahçeli, “Bize ‘saray bekçisi’ diyen Kılıçdaroğlu’na gerçekten acıyorum, perişanlığına üzülüyorum” dedi.  

x

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla Adana’da düzenlenen kutlama programında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Bahçeli, “Bize ‘saray bekçisi’ diyen Kılıçdaroğlu’na gerçekten acıyorum, perişanlığına üzülüyorum. O da biliyor ki  Türkiye’nin bekası için bekçi olmaya hazırız. O da görüyor ki Türk milletinin  bekası için bekçilikse bize düşen seve seve yaparız” dedi. 

RIZA GÖSTERMEYİZ 

Bahçeli, CHP’nin İzmir adayı yaptığı Tunç Soyer’in askeri savcı olan babası Nurettin Soyer’le ilgili açıklamalarını da sürdürdü. Bahçeli şunları söyledi: “Babasıyla gurur duyan Tunç Soyer  ismine rıza göstermemizi hiç kimse beklemesin. ‘Babadan oğula suç geçmez’ diyenler  bilsinler ki Anadolu’yu fetheden ecdadımızın hesabını bin yıldır Türk milletinden  sormaya çalışıyorlar.” 

Ayrılanlara helalleşme çağrısı

MHP lideri Bahçeli, partisinin 50. yılında ayrılanlanlara da helalleşme çağrısı yaptı. Bahçeli şu ifadeleri kullandı. “Aramızdan bir şekilde kopup giden, samimi pişmanlık yaşayan, gözü hâlâ üç hilalde olan,  yuvasının özlemini çeken her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyoruz.”

Erdoğan’dan tebrik mesajı

Başkan Erdoğan, MHP’nin 50. kuruluş yıldönümünü bir mesajla tebrik etti. Erdoğan, “MHP kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyor, AK Parti ve şahsım adına başta Sayın Bahçeli olmak üzere, Cumhur İttifakı içinde mücadele ettiğimiz tüm MHP’li kardeşlerime en kalbi duygularımla selamlarımı sunuyorum” dedi.

50. yıla Türkeş Üniversitesi

MHP lideri Bahçeli, Başkan Erdoğan’ın, kendisini aradığını, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirileceğini söylediğini ifade etti. MHP lideri Bahçeli, “Partimizin 50. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde, böylesi heyecan verici bir düşünce, MHP mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın böyle bir düşünce ve tasarrufu 50. kuruluş yıl dönümümüz için müstesna ve muazzez bir armağan olmuştur” diye konuştu. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akkaya Sokak’ta bir binanın çevresinde toprak kayması yaşandı. Binan

Kağıthane´de inşaat alanının destek duvarı çöktü!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

5 yıl önce kurumaya yüz tutan Murat Nehri şimdi bambaşka

Diriliş Ertuğrul hayranları yolunu kesti