İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Kamyonlarla kaçıyorlar

Suriye’de Esad rejiminin saldırı hazırlığı yaptığı İdlib’de yüzlerce sivil bölgeyi terk etmeye başladı. Kentte kalanlar da savaş hazırlıkları yapıyor. 

x

İran ve Rusya’dan aldığı destekle ülkenin büyük bölümünde kontrolü sağlayan Esad rejiminin yeni hedefi İdlib. Tüm dünyanın gözünü çevirdiği İdlib’de, insanlar büyük bir panik içerisinde. Esad rejiminin katliam yapma ihtimaline karşı eşyalarını toplayarak bölgeden ayrılan yüzlerce insan, evlerini ve akrabalarını geride bıraktı. İdlib’i terk etmeyenler ise evlerinin altındaki sığınaklara yemek ve su stoklamaya başladı. Savaşa hazırlık yapılan kentte, kimyasal saldırılara karşı da önlemler alınıyor. 

Rusya ve Suriye birlikte vurdu 

Rusya, Türkiye ve İran liderleri dün Tahran’da İdlib konusunu görüşmek üzere toplanırken, görüşmelere saatler kala Rus ve Suriye uçakları bombardımana başladı. Suriyeli muhalifler, 2 Suriye ve 3 Rus uçağının İdlib’i vurduğunu duyurdu. Uçaklar İdlib kırsalında Kefer, Zeyte, Harbit ve Abdin bölgelerini hedef aldı. Muhaliflere ait uçak gözlemevi, sosyal medya üzerinden “Hımeymim askeri üssünden kalkan Rusya’ya ait üç ve Esad rejimine bağlı iki savaş uçağı Hama ve İdlib’in güneyindeki sivil yerleşimlere ve muhaliflerin cephe hatlarına hava saldırısı düzenledi” paylaşımını yaptı. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabataş Erkek Lisesi´nde 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılışını

Cumhurbaşkanı Erdoğan şarkıya eşlik etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İlk kez duyacağınız ilginç bilgiler

WhatsApp kararıyor

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.