İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7231
  • 5.4746
  • 194.64
  • 93571
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

CHP’nin seçim vaadi dev projeleri durdurmak 

CHP’li Erdoğdu, iktidara gelirlerse kamu ve özel işbirliğiyle yapılan köprü, havaalanı, kanal, yol gibi mega projeleri mercek altına alacaklarını açıkladı. 

x

Türkiye birbiri ardına gerçekleştirdiği mega projelerle bütün dünyada adından söz ettirirken, CHP'den ilginç bir seçim vaadi geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, son yıllarda dev eserler ortaya çıkaran Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) projelerine ilişkin, “CHP olarak 2019’da bütün bu projeleri mercek altına alacağız. Bu projelerde oluşan kamu zararını, bu zarara yol açanlardan tahsil edeceğiz. Bu amaçla özel bir kanun yapmaya ihtiyaç olacak. 2019 sonrası yapılacak projelerde tercihimiz kamu finansmanı olacak” ifadesini kullandı.

MERCEK ALTINA ALACAĞIZ 

Erdoğdu, KÖİ projelerinin maliyetleri olumsuz etkilediğini öne sürerken, tamamlanan ve tamamlanmak üzere olan projelerde rakamlar aksini söylüyor.   

Köprüde rakamlar yalanlıyor  

CHP’nin kamuyu zarar uğrattığını öne sürdüğü projelerden biri olan Osmangazi Köprüsü’nde rakamlar CHP’yi yalanlıyor.  2016’nın 30 Haziran’ında açılan Osmangazi Köprüsü’nün fizibilite çalışmalarında hedeflenen rakama 3 yıl içinde ulaşılacağı öngörülmüştü. İlk yılda bu rakamın yarısı aşıldı bile. 

 Kanal İstanbul'la Türkiye kazanacak 

Karadeniz ve Marmara arasında ikinci su yolunu oluşturacak Kanal İstanbul'da ilk kazma bu yıl vuruluyor. Yılda 50 bin geminin geçeceği proje her yıl 8 milyar dolar getirecek.  

 Sektörün yüzde 40’ına hakim olacağız 

11 alanda bir ilke imza atarak dünya rekoru kıran 3. Havalimanı tamamen bittiğinde Türkiye’yi 3 saatlik uçuşta dünya havacılık sektörünün yüzde 40’ına hâkim yapacak. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
CHP´liler şimdiden parti içindeki başörtülülerle kavga etmeye başladı

CHP´liler şimdiden parti içindeki başörtülülerle kavga etmeye başladı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar