İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

CHP, YPG’yle aynı siperden ateş ediyor

Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütlerine karşı Türk askeriyle birlikte kahramanca savaşan, bu uğurda şu ana kadar 13 şehit veren ÖSO, CHP tarafından sistemli olarak yıpratılmak isteniyor.

x

KILIÇDAROĞLU, ÖZGÜR SURİYE ORDUSU’NU HEDEF ALDI

Zeytin Dalı Harekâtı’nda PYD/PKK’lı teröristlere karşı Türk askeriyle aynı safta savaşan Özgür Suriye Ordusu, dışarıda YPG’nin içeride ise CHP’lilerin hedefinde. CHP milletvekilleri Öztürk Yılmaz ve Eren Erdem tarafından “terörist” ilan edilen ÖSO, bu kez de CHP Genel Başkanı tarafından hedef alındı. Kılıçdaroğlu, Türk vatanının bekası için savaşan, bu uğurda şu ana kadar 13 şehit veren ÖSO’yu içine sindiremediğini söyledi. Gazete ve TV’lerin Ankara temsilcileriyle kahvaltıda buluşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle: 

SKANDAL SÖZLER 

“Bizim bir ordumuz var. Peygamber ocağı, kahraman ordu diyoruz. Zor koşullarda mücadele ediyorlar. Ordumuzun kahramanlığını bir anlamda ÖSO’ya devretmeye çalışıyoruz. Niçin kimdir ÖSO? Ordumuz orada, mücadele ediyor, neden ÖSO? Ordu ÖSO’nun arkasına neden gizlenir, hangi gerekçe ile gizlenir? Biz bundan rahatsızız.

AĞIRINA GİDİYORMUŞ

Ordu’nun başarısı ÖSO’ya devredilemez. Ordu ile ÖSO’nun birlikte anılmasını, ben içime sindiremiyorum, ağrıma gidiyor. Ne demek bu? Ayrıca siz bölgede operasyon yapıyorsanız ve buna karar vermişseniz, bu ülkenin birliği bütünlüğü açısından önemliyse, bunu kendi silahlı kuvvetlerinizle yaparsınız. Başka bir gücü, kendi silahlı kuvvetlerinizin yanına monte etmeye ne ihtiyacınız var? TSK gitmiş mücadele veriyor, hava desteği var, top desteği var, yedek orduymuş gibi açıklama yapıyorsunuz. Biz bunu eleştireceğiz.”

Bunu hep yapıyorlar 

Zeytin Dalı Harekâtı’na karşı çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, terör örgütü ve onun hamisi ABD’nin ağzıyla, ÖSO’yu El Kaide ile bir tutarak iftira atmıştı. Yılmaz büyük tepkiyle karşılanan açıklamasında ÖSO’nun El Kaideciler tarafından kurulan bir “terör örgütü” olduğunu söylemişti. Afrin harekâtına da karşı çıkan Yılmaz “Türkiye orada terör örgütleriyle boğuşturulursa içeride de bazı olaylar patlatabilirler. Çok dikkatli karar almak lazım” açıklamasını yapmıştı. Benzer bir açıklama CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’den geldi. Erdem, “Asıl vatan hainliği TSK’yı ÖSO gibi bir terör örgütüyle operasyona yollamaktır. ÖSO kimdir ya, kimdir bu çapulcu sürüsü, kimdir bu it sürüsü? Kimler bunları beslemiş? Kimler bunları bu hale getirmiş” 
dedi.

AK Parti’den OSO dosyası  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın ÖSO’ya yönelik sözlerinin ardından, AK Parti Genel Merkezi harekete geçti. Teşkilatlar için Özgür Suriye Ordusu’nun anlatıldığı bir dosya hazırladı. ÖSO’nun kimlerden oluştuğu, ne zaman kurulduğu, meşruiyeti başlıklar halinde sıralandı. ÖSO, rejime karşı
Suriyeli muhalifler tarafından temmuz 2011’de kuruldu. Kurucuları arasında rejim ordusundan ayrılan Albay Hüseyin Harmuş ve Albay Riyad Esad bulunuyor.

REJİM ORDUSUNDAN ÇIKTI 

Dosyada ÖSO’nun rejim ordusundan ayrılan askerlerce oluşturulduğu, Suriye’nin dostları grubu tarafından eğitildiği bilgisine yer verildi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İngiltere´de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçimde kazanması için Kur´an okuyup dua eden güv

İngiltere´de Erdoğan´a dua eden güvenlik görevlisi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar