• $ 5,8508
  • € 6,558
  • 238.454
  • 95.952
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Başkan Erdoğan: Yeni sistemimiz bir milat olacak

Başkan Erdoğan, 737. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma mesajında, “Türkiye, kısır gündemlerden uzaklaştıkça güçleniyor. Yeni yönetim sistemimiz, bu konuda milat olacaktır” dedi.  

x

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 737. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ertuğrul Gazi’nin mücadelesinin, milletimizin bir olduğunda neler başarabileceğinin en somut ve çarpıcı örneği olduğunu kaydeden Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili önemli mesajlar verdi. 

BİZ DE AYNI YOLDAYIZ 

Erdoğan şunları söyledi: “Türkiye, içinde sıkıştırılmaya çalışıldığı kısır gündemlerden uzaklaştıkça, maziden atiye kurduğu köprüyü güçlendirdikçe büyümekte, gelişmekte, güçlenmektedir. Yeni yönetim sistemimiz, inşallah bu konuda bir milat olacaktır. Bizim ecdadımız yıkarak, yok ederek değil inşa ederek, yaşatarak medeniyetler kurmuştur. Bugün Türkiye olarak biz de aynı yoldan gidiyoruz. Gerek ülkemizin içinde, gerek bölgemizde, gerekse dünyada kendimizle birlikte tüm kardeşlerimizin güvenliği, huzuru, refahı, geleceği için gece gündüz çalışıyoruz. Bu topraklarda Ertuğrul Gazi’nin temelini attığı, milletimizin asırlardır üzerine titreyerek bugünlere getirdiği emaneti, Allah’ın izniyle, bizden sonraki nesillere daha ileriye taşımış bir şekilde teslim etmekte kararlıyız. 

NAKIŞ GİBİ İŞLEYECEĞİZ 

Bir ayağımızı kendi topraklarımıza sıkı sıkıya basarken, diğeriyle bölgemizi ve dünyayı, siyasetimizle, ekonomimizle, kültürümüzle nakış nakış işlemeyi sürdüreceğiz. Ertuğrul Gazi’yi ve onun şahsında devletimizin ebet-müddet daim kalmasında emeği geçen tüm ecdadı rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

Japon Prensesi kabul etti 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Prensesi Akiko Mikasa’yı kabul etti. Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkarak Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’ne geldi. Erdoğan, sabah saatlerinde İstanbul’a gelen Japonya Prensesi Akiko Mikasa’yı burada kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen kabul, yaklaşık bir buçuk saat sürdü. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Dişlerimizin sağlığı için sadece fırçalamak yeterli değil. Peki, başka neler yapmamız gerekiyor?

Diş Sağlığımız İçin Neler Yapmamız Gerekir?

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yanından atalarını anmaya böyle geldiler!

Mecliste tarihi oturum özel günde özel kareler