İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0674
  • 4.9883
  • 174.64
  • 111.034
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Başbakan Yıldırım:: AB’nin tavrı kanımıza dokundu 

Başbakan Yıldırım: Darbeyi kınamak yerine FET֒cüleri korumaya çalıştılar. 

x

Başbakan Yıldırım, Çankaya’da büyükelçilere yaptığı konuşmada Avrupa ülkelerini eleştirdi. Yıldırım: “Avrupa ülkelerine alınganlığımız şudur, FETÖ darbe girişiminden sonra yüksek bir sesle kınamak yerine ‘Ya, darbecileri fazla hırpalamayın’ demeleri bizim kanımıza dokundu. Böyle bir şey olamaz. Hukuk dersine Türkiye’nin ihtiyacı yok, Türkiye kendi hukukunu üniversal şartlar neyi gerektiriyorsa aynı şekilde uygular” dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ AYIRIYORLAR 

Avrupa’da PKK’ya verilen desteğe de tepki göstere Başbakan Yıldırım: “Yine algı operasyonları Avrupa ağırlıklı olmak üzere devam ediyor. Bugün DEAŞ da, PKK da Avrupa’da terör örgütü olarak tanınıyor. Ama DEAŞ’ın terör propagandasına orada izin veriliyor mu? Katiyyen verilmiyor! Ama PKK’nın bayrağını da reklamını da Avrupa’nın her yerinde görüyoruz. Dostumuz, müttefiğimiz olan Avrupa terör örgütleri arasında ayrım yapıyorlar. Avrupa’nın güvenliği Türkiye’den başlar. Eğer Türkiye güvenli olmazsa Avrupa da hiç güvenli olmaz” diye konuştu.  

Kıbrıs’ta 4 özgürlük

“Kıbrıs müzakerelerinde her şeyin teminat altına alınması lazım. Teminat da Türk tarafı için Türkiye, Rum tarafı için de Yunanistandır. Eğer burada bir çözüm olacaksa, Türk tarafı, Rum tarafı, Birliğin aynı anda üyesi olacaksa bu dörtlü özgürlükten taviz verilmemesi lazım.” 

Kaza olmazsa çözüm olur  

“Geç de olsa Rusya ile Suriye için başlattığımız bir adımdır. Bölgede umutlar yeşerdi, moraller düzeldi. Bu bir adımdır, eğer burada tekrar iş kazası, yol kazası yaşamazsak bundan sonrası artık siyasal çözüme giden yolun başlangıcıdır. Bunun için Türkiye aktif bir rol oynadı.” 

İstanbul Berlin’e benzemez 

Başbakan: İstanbul Havalimanı Berlin Havalimanı hikayesine benzemez. Şimdi Berlin Havalimanı için diyorlar, “Aşkımız hiç bitmesin Berlin havalimanı inşaatı gibi olsun” diyorlar. Neyse o onların sorunu. İstiyorlarsa gidip yardım yaparız.   

Başbakan Binali Yıldırım´dan derbi açıklaması 'Sorumlular karşılığını görecek'

Başbakan Yıldırım´dan 'Sorumlular karşılığını görecek'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Şenol Güneş'in kafasına yabancı madde atıldı!

Afrin operasyonuyla Türkiye’nin 6 kazanımı