İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Bakan Çelik: Güçlü Türkiye için güçlü bir karar çıkacaktır

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye’de sandığın kurulduğu her günün önemli olduğunu ifade ederek, “Artık söz de karar da milletin. Türkiye’nin sahibi vatandaşımızdır, halkımızdır, milletimizdir; onun iradesi tecelli edecektir. Tecelli eden irade, başımızın üzerindedir, başımızın tacıdır. Türkiye’nin güçlü bir geleceği için güçlü bir karar çıkmasını bekliyorum” dedi.

x

SONER KAN - ADANA

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye’nin büyümesi ve geleceğe güvenle bakmasını sağlayan şeyin ‘sandık’ olduğunu ve bu noktada Türkiye’de sandığın kurulduğu her günün önemli olduğunu söyledi. Artık son sözü milletin sandıkta söyleyeceğini belirten Çelik, “Türkiye’nin sahibi vatandaşımızdır, halkımızdır, milletimizdir; onun iradesi tecelli edecektir. Tecelli eden irade, başımızın üstünzerindedir, başımızın tacıdır. Türkiye’nin güçlü bir geleceği için güçlü bir karar çıkmasını bekliyorum” diye konuştu.

SANDIĞIN KURULDUĞU HER GÜN ÖNEMLİ

Referandumda oyunu merkez ilçe Seyhan’da yer alan Lütfiye Kısacık İlköğretim Okulu’nda kurulan 1062 numaralı sandıkta kullanan Bakan Çelik, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’de sandığın kurulduğu her günün önemli olduğunu vurgulayan Çelik, “Türkiye’de sandığın kurulması, aziz milletimize kanaatinin sorulması, milletimizin kendi tercihiyle Türkiye’nin geleceğini inşa etmesi, Türkiye’nin nasıl yönetileceğine karar vermesi her zaman tarihidir, her zaman önemlidir” yorumunu yaptı.

ARTIK SÖZ DE KARAR DA MİLLETİN

Türkiye’nin ilerlemesi, büyümesi ve geleceğe güvenle bakmasını sağlayan şeyin; ‘sandık’ olduğunun altını çizen Bakan Çelik, “Sandık, milli iradenin tecil etmesi, aziz milletimizin Türkiye’nin yönetimi, geleceği ve sistemi hakkında karar vermesi, Türkiye’nin en büyük zenginliği ve kazanımıdır. Herkes, hür bir şekilde görüşlerini açıkladı. Televizyonda, cadde ve meydanlarda her türlü görüş dinlenildi. Artık söz de, karar da milletin. Memleketimizin geleceği için güçlü bir sonuç çıkmasını bekliyorum. İnşallah her şey güzel olacak” dedi.

HALK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SANDIĞA GİTTİ

Çelik, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Vatandaşlarımızın sandığa sahip çıkması, Türkiye’de siyasal katılım oranının yüksek olması çok önemli. Bazı gelişmiş demokrasilerde, her ne kadar demokrasiler ‘gelişmiş’ olarak adlandırılsa da siyasal katılım oranları düşmektedir. Siyasal katılım oranının düşmesi demek; demokrasinin derinliğinin kaybetmesi demektir. Vatandaşlarımızın güçlü bir şekilde sandığa gittiği, tercihlerini ortaya koyduğu görülüyor. Bu tabi Türkiye için önemlidir. Türkiye için büyük bir kazanımdır.”

MİLLETİN İRADESİ ÜSTÜNDE BİR GÜÇ YOK

Türkiye’nin en büyük enerjisi, kuvvet ve kudretinin, sandığa gidilmesi ve sandıkta karar verilmesi olduğunu anlatan Çelik, “Biz kanaatlerimizi sokak sokak, cadde cadde, Adanamızda Türkiye’nin dört bir yanında televizyonlarda meydanlarda vatandaşlarımızla paylaştık. Kuşkusuz Türkiye’de vatandaşın iradesinden daha üstün bir siyasi irade yoktur. Türkiye’nin sahibi vatandaşımızdır, halkımızdır, milletimizdir. Onun iradesi tecelli edecektir. Tecelli eden irade, başımızın üzerindedir, başımızın tacıdır. Türkiye’nin güçlü bir geleceği için güçlü bir karar çıkmasını bekliyorum” ifadesini kulandı. 

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

TSK Cinderes'in tam ortasına kurdu!