İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7681
  • 5.51
  • 196.08
  • 92997
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: 15 Temmuz'da 81 ilde etkinliklere katılacağız

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünal, "Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz'da 81 ilde etkinliklere katılacağız. Biz birlikte Türkiye'yiyiz. O gece sokağa çıkan insanlar toplumun her kesiminden kendi iradesine, siyasete, demokrasiye sahip çıkmak için sokağa çıktılar. Biz de AK Parti olarak o gece koruduğumuz demokrasimizin bir parçası olarak anma törenlerimizi gerçekleştireceğiz." dedi.

x

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal yaptığı açıklamada, "Bu demokrasi nöbetlerini Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine yaptı ve yine Cumhurbaşkanımızın işareti ile tamamlandı. Cumhurbaşkanlığını kıymetli yapan bu milletin teveccühüdür. CHP'nin bunu anlaması gerekiyor. Bu milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanıdır." ifadelerine yer verdi.

AK Partili Ünal'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

AK Parti'nin 15 yıldır siyaseti güçlendirmesiyle birlikte, teşkilatların organize hareket etmesiyle birlikte devletimizin ele geçirmek için asker kılığındaki teröristlere dönük nasıl bir mücadele içerisinde olduğunu da gördük. Bu milletin topyekün ölümüne kendi demokrasisini nasıl müdafaa ettiğini göndük. Millet o gece kendi iradesine sahip çıktı. Meclisine sahip çıktı. Seçtiği lideriyle beraber seçtiği liderine sahip çıktı. 15 Temmuz'un önemi ne kadar itibarsızlaştırlmak istense de kıymeti, önemi, bu milletin nasıl bir destan yazdığını unutmadık, unutmayacağız. Birilerinin 'kontrollü darbe', 'başarısızlığa mahkum edilmiş darbe' diyerek birilerin perdelenmesine izin vermeyeceğiz.

CHP'NİN ÖNCELİKLE BUNU ANLAMASI GEREKİYOR

Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları 15 Temmuz'u nasıl okuyorlar, açıkçası şaşkınlık içerisinde okuyoruz. Bu herşeyden önce meselenin anlaşılmadığı ya da kasıtlı olarak ifade edilmek anlamına gelir. Biz sokakta yok edilmek istenen  demokrasimizi 15 Temmuz gecesini demokrasimizi müdafaa ettik. 15 Temmuz'un yıldönümünde bir anma, hatırlama düzenleyeceğiz. Bu millet 29 gün boyunca demokrasi nöbeti tuttu. Bu demokrasi nöbetlerini Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine yaptı ve yine Cumhurbaşkanımızın işareti ile tamamlandı. Cumhurbaşkanlığını kıymetli yapan bu milletin teveccühüdür. CHP'nin bunu anlaması gerekiyor. Bu milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanıdır.

KILIÇDAROĞLU YELDEĞİRMENLERİNE SALDIRAN DON KİŞOT GİBİ

Bu millet Recep Tayyip Erdoğan'ın onurunu, şahsiyetini, haysiyetine sahip çıkıyorsa kendi tercihinin Recep Tayyip Erdoğan üzerinde tecessüm edişidir. Bu millet 15 Temmuz akşamı kendi iradesini temsil etti, seçilmiş hükümetini temsil etti. Biz Gezi'de bir şey yaşadık. Onbinlerce insan sokağa çıktı. Bunun üzerinden CHP 20 milyonun üzerinde oy almış meşru hükümetin meşruiyeti üzerine tartışma açtı. Sandıkta seçilmiş meşru hükümet sokak hareketleri ve protestolar üzerinden meşruiyeti tartışalamaz. CHP bugün 10 bin kişiyle yürüdüğü için 23 milyon oy almış hükümetin, yüzde 52 oy almış Cumhurbaşkanının meşruiyetini tartışıyorsa ortada ciddi bir durum vardır. Bu Don Kişot'un yeldeğirmenlerine saldırması gibi bir şeydi. CHP'nin demokrasi anlayışı bu mudur?

15 TEMMUZ'DA 81 İLDE ETKİNLİKLERE KATILACAĞIZ

15 Temmuz anma etkinlikleri çerçevesinde bundan 1 yıl önce demokrasi, meclis ve irademize dönük bin menfur saldırının halkın destansı kahramanlarıyla rededilmesinin anmasını gerçekleştireceğiz. O gün bu millet bayrağı, devleti, vatanı koruyarak, dua ederek sokaklara çıktı ve muvaffak oldu. 15 Temmuz'la ilgili anma etkinlikleriyle ilgili diğer siyasi partilerde açıklama yapıp, toplumla paylaşılacaktır diye umuyorum. Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz'da 81 ilde etkinliklere katılacağız. Biz birlikte Türkiye'yiyiz. O gece sokağa çıkan insanlar toplumun her kesiminden kendi iradesine, siyasete, demokrasiye sahip çıkmak için sokağa çıktılar. Biz de AK Parti olarak o gece koruduğumuz demokrasimizin bir parçası olarak anma törenlerimizi gerçekleştireceğiz.

DETAYLI TAKVİMİ 7 TEMMUZ'DA PAYLAŞACAĞIZ

Eğer o gece bu asker kılığındaki teröristler, FETÖ'cü yapılanma Allah korusun devletimizi ele geçirseydi, amacına ulaşmış olsaydı neler olacağını biliyordunuz. Biz hep Allah devletimize, milletimize zeval vermesin diye dua ederiz. O gece bu yapının defedilmesi ve darbenin başarısızlıkla sonuçlanması ve milletin o gece bir kahramanlık destanı oluşturması, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gecenin milletin zaferiyle sonuçlanması bu anmayı hak ediyor. Bu takvimi sizinle 7 Temmuz'dan sonra detaylı bir şekilde paylaşacağız. Biz 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımızın katılacağı  demokrasi gecesine diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte katılacağız. O gece farklı siyasi taraflar yoktu herkes tek, herkes Türkiye'ydi.

O GECE BİZ SOKAKTA DEMOKRASİ ARAMAYACAĞIZ

O gecenin ruhunu yaşatmak için meydanlarda olacağız. O gece uyumayacağız, dışarıda o direnişin sembol mekânlarında olacağız. Biz sokakta demokrasi aramayacağız, biz sokakta yok edilmek istenen demokrasimize sahip çıkmak için 15 Temmuz'u, kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi anacağız. Bu mücadele devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 4 tane ayrı terör örgütüyle mücadelesine devam ediyor. Türkiye yaralarını sarıyor.

SORULAR VE CEVAPLAR

CHP'NİN AİHM'E YAPACAĞI BAŞVURUSUNUN SONUCU BELLİDİR

CHP'nin adalet arayışı adalet arayışı değil. Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu, AİHM'e başvurdu. Nihayetinde bütün bu eylemler üzerinde  bir meşruiyet, bir hükümet krizi oluşturmak, farklı alanlarda yeni krizler üretmek, sorundan beslenen bir siyasetin parçası olmak. YSK kararlarının sonuçlarını son derece kesin ve açıktır. AYM'nin verdiği karar son derece açıktır. AİHM'in de vereceği karar bellidir. CHP'nin istismar siyaseti yapmak maalesef Kemal Kılıçdaroğlu'nun alışkanlığıdır. Bu devam ediyor ve edecektir.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 15 TEMMUZ'UN ALTERNATİFİ OLABİLİR Mİ?

Orada bu yürüyüşe katılan her bir vatandaşımızın can güvenliği bizim için önemlidir. O yürüyüşü gerçekleştirenlerin amaçları ve maksatları ne olursa olsun. Herhangi bir provakosyana mahal vermeyecek şekilde İçişleri Bakanımız tedbirleri almıştır. Sabotaja imkan vermeden bu yürüyüşün devam etmesini hükümetimiz sağlıyor. Maalesef CHP sözcülerin açıklamaları bizi şaşırtmaya devam ediyor. Eğer kasıtlı açıklamalar değilse bunlar son derece vahim açıklamalar. Biz tüm Türkiye olarak 15 Temmuz'u, o kahramanlık destanının yazıldığı, tüm Türkiye olarak hep birlikte anacağız. Biz 29 gün demokrasi nöbetlerini hep beraber tutmadık mı? Biz 15 Temmuz gecesi demokrasi nöbetini 1 gece neden tutacağız? 15 Temmuz mücadelesinin yeniden hatırlanması için yapacağız. Acaba CHP 15 Temmuz'un gölgelemek için yaptıkları adalet yürüyüşünü de biz araç haline getirecek diye sormadan edemiyoruz. 15 Temmuz'un karşısında adalet yürüyüşü gibi kimlerin destek verdiği son derece açık olduğu bir yürüyüşü 15 Temmuz'u alternatifi gibi sunulmasının ne anlama geldiğini CHP'li sözcülerden açıklamasını bekliyoruz. Acaba CHP'liler ağızlarından baklayı mı çıkardılar?

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,

Devlet Bahçeli´den İnce´ye 'Adamın dişini sökerler'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Toplu taşımada 'yüz tanıma' dönemi

Dikkat: Bu belirtiler kalp krizi habercisi!

En Çok Okunanlar