İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

ABD Başkanlarından daha sıkı korunacak 

Papa Francis’in davetlisi olarak pazar akşamı Roma’ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 3500 güvenlik gücü koruyacak. İtalya’da ABD başkanlarının ziyaretlerinde polis sayısı üç bini geçmiyordu. 

x

Vatikan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi ziyaretine hazırlanırken güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarıldı. Bir haftadır Roma Emniyet Müdürlüğü’nde ve valilikte zirve üzerine zirve yapan gizli servisler dâhil diğer güvenlik birimleri özelikle PKK’nın olası eylemlerine karşı merkezde tüm protesto girişimleri ve toplantıları ‘Yeşil Bölge’ ilan ederek yasakladı.

24 SAAT YOLLAR KAPALI 

Erdoğan’ın 24 saat boyunca geçeceği güzergâhların EDS, MOBESE ve seyyar kameralarla izleneceği de açıklandı. Konvoy için alternatif yollar da programlandı. Romalılara 24 saat boyunca bazı anayolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Erdoğan’ın 24 saatlik ziyareti için komşu vilayetlerden güvenlik gücü takviyesi dışında ambulans ve itfaiye araçlarının da konvoyu izleyeceği öğrenildi. İtalya’da ABD başkanlarının ziyaretlerinde güvenlik güçlerinin sayısı 3 bini geçmiyordu. 

Eski mesai arkadaşına son görev 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde yardımcılığını yapan Bekir Sıtkı Albayrak’ın cenazesine katıldı. Erdoğan, eski mesai arkadaşının tabutuna omuz verdi. Cenaze için Ankara’dan İstanbul’a gelen Erdoğan, Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına katıldı. Eşi Emine Erdoğan ile camiye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bekir Sıtkı Albayrak’ın oğlu Ömer Albayrak’a başsağlığı dileğinde bulundu. Emine Erdoğan da Albayrak’ın eşi Neriman Albayrak’ın yanına geçerek acısına ortak oldu.   

Küçük yağız iyileşiyor   

Samsun’da ‘Leptin hormonu eksikliği’ hastalığı nedeniyle sürekli kilo alarak 37 kiloya çıkan 2 yaşındaki Yağız Bekte, yapılan düzenlemeyle ilacının devlet tarafından karşılanması sonrası 2.5 ayda 8 kilo verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Ankara’da Yağız ile anne ve babasını ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük Yağız’ın yanaklarını böyle sevdi.

 

CUMA ÇIKIŞI VATANDAŞLA SOHBET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde bulunan Beştepe Millet Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz sonrası vatandaşlarla sohbet etti. Erdoğan, bir vatandaşın çocuğunu kucağına alarak bir süre sevdi. 

Şehitler için taziye 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Halil İbrahim Şık, Hayrettin Dindar ve Miraç Gürhan ile Piyade Onbaşı Ali Aydar’ın ailelerine başsağlığı telgrafı gönderdi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Önümüzdeki ay başlıyor! 1,5 milyar lira katkı sağlayacak

Beyazperdenin efsanesi 35 yaşında

En Çok Okunanlar