• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45

salgın sürecinde çocuk  
haberleri

salgın sürecinde çocuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika salgın sürecinde çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Virüs sürecinde çocuğun anne-babaya aşırı bağlanması sorun anlamına gelebilir!">
Virüs sürecinde çocuğun anne-babaya aşırı bağlanması sorun anlamına gelebilir!

Virüs sürecinde çocuğun anne-babaya aşırı bağlanması sorun anlamına gelebilir!

Koronavirüs sürecinde evinden dışarı çıkmayan çocuklarda birtakım davranış değişiklikleri ortaya çıkmaya başladı. Çocuklarda kâbuslar görme, huzursuzluk, anne-babaya aşırı bağlanma, konsantrasyon bozukluğu gibi davranış problemleri ortaya çıkabileceğini söyleyen uzmanlar, aileleri rahatlatacak tavsiyelerde bulundu.

Salgın sürecinde çocukların psikolojisini koruma yöntemleri">
Salgın sürecinde çocukların psikolojisini koruma yöntemleri

Salgın sürecinde çocukların psikolojisini koruma yöntemleri

Koronavirüs salgın süreci çocuk ve ergen psikolojisini de etkiledi. Bu noktada anne ve babalara büyük görevler düştüğünü söyleyen uzmanlar, bu süreci “Eğer bu salgın süreci doğru yönetilmezse, psikolojik sağlıkları açısından en fazla risk altında olan grup, çocuklar olabilir.” şeklinde yorumladı. Çocukları korona psikolojisinden koruma yöntemlerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Koronavirüsün çocukta bıraktığı etki nedir? Evde çocukları sakinleştirmenin altın kuralları">
Koronavirüsün çocukta bıraktığı etki nedir?  Evde çocukları sakinleştirmenin altın kuralları

Koronavirüsün çocukta bıraktığı etki nedir? Evde çocukları sakinleştirmenin altın kuralları

Salgın sürecinde şüphesiz en çok çocukların kafası karıştı. Bir yandan evde kalma durumunu çözmeye çalışıyorlar bir yandan da virüsü anlamaya çalışıyorlar. Burada büyük görevin anne babalara düştüğünü belirten uzmanlar, koronavirüs sürecinde çocukların mutlaka gelişen olaylara dahil edilmesi ve yapılan her türlü eylemde onaylarının alınması gerektiğini ifade etti. İşte salgın sürecinde çocuklarla iletişimi koruyan öneriler...