• $7,9989
  • €9,5077
  • 464.226
  • 1320.98
20 Kasım 2020 Cuma 23:08 | Son Güncelleme:

Koronavirüs olanların 6 ay boyunca tekrar yakalanma olasılıkları düşük

Koronavirüs olanların 6 ay boyunca tekrar yakalanma olasılıkları düşük
AA

İngiltere'de Oxford Üniversitesi sağlık çalışanları üzerinde bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre, pozitif KOVID-19 vakalarının en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma olasılıkları çok düşük.

İngiltere’de Oxford Üniversitesinin sağlık çalışanları üzerinde yaptığı bir araştırmada, KOVID-19 testi pozitif çıkanların en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma olasılıklarının çok düşük olduğu ortaya kondu.

Çalışma, nisan ve kasım arasında 30 haftalık bir dönemi kapsadı ve 12 bin sağlık çalışanı üzerinde yapıldı.

30 hafta içerisinde, antikor geliştirmemiş 11 bin 52 sağlık çalışanının 89’unda KOVID-19 virüsü semptomlarla birlikte görüldü. Vücudu antikor oluşturmuş 1246 kişinin ise bu süre içerisinde hastalığa tekrar yakalanmadığı görüldü.

"BU GERÇEKTEN İYİ BİR HABER"

Oxford Üniversitesi Nuffield Nüfus Sağlığı Bölümünde araştırmacı Prof. David Eyre, araştırmaya ilişkin, “Bu gerçekten iyi bir haber, KOVID-19’u pozitif çıkan çoğu insanın en azından kısa vadede tekrar hastalığa yakalanmayacağından emin olabiliriz” dedi.

Eyre, antikorun korumasının tam olarak ne kadar sürdüğünü ve virüs tekrar bulaştığında şiddetinin ne olacağını görmek için üzerinde araştırma yapılan sağlık çalışanlarını takip etmeye devam edeceklerini söyledi.

<p>Varank, Bakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini yürüten DOKA'nın desteğiyle restore edilen evlerle

Bakan Varank'tan Giresun açıklaması: Zeytinlik Mahallesi UNESCO'ya aday

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Asfalt patladı! Boğulmaktan son anda kurtuldular

Güneşten uzak kalanlar için D vitamini içeren besinler