• $ 5,5848
  • € 6,2105
  • 270.76
  • 95734.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yılbaşı hediyeniz kitap olsun

Yeni bir yılı sevdiklerine güzel hediyeler vererek karşılamak isteyenler, bu kez kitapçılara daha fazla şans tanısın. Konsept ve özel basımların yanı sıra yeni çıkanlar ya da eski baskılar fark etmez tüm kitaplar çok güzel birer hediye olmayı hak ediyor…

SAYIM ÇINAR

Yılbaşı yaklaşırken, yılbaşı alışverişleri de konuşulmaya başlandı. İçinde bir de kitapçının yer aldığı Yılbaşı Alışveriş Şenliği, Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’ta gerçekleşti. Magnolia Culture isimli yeni bir kitapçı da bu festivaldeydi. Buradaki konsept kitapları önümüzdeki hafta Galata’daki yerinde yeniden izleyeceğim. Şehir kitaplarından ‘Berlin’ aklımda kaldı. Önümüzdeki hafta keyifli bir dekorasyonda birbirinden güzel ve özel kitapları incelemek hoş olacak. Umarım bu tip konsept kitapçılar daha da çoğalır.

HABERİNİ ALAYIM, YETER

Yapı Kredi Yayınları çok önemli bir kitap yayımladı. Yazar Orlando Figes’in ‘Haberini Alayım, Yeter’ adlı eseri, Stalin Rusya’sının Kuzey ucundaki çalışma kamplarından birinde, Peçora’da Gulag hükümlüsü olarak bulunan Lev Mişçenko ile Moskova’daki kız arkadaşı Svetlana İvanova’nın birbirlerine 1946 ile 1954 yılları arasında gönderdikleri mektuplara dayanılarak yazılmış gerçek bir aşk ve hayatta kalma hikâyesi. Gulag sansüründen geçmeden çalışma kampına gizlice girip çıkan bu mektuplar, Stalin dönemi dehşetinin iki sıradan Rus’un hayatını nasıl etkilediğine ve birbirlerine olan aşklarının onları nasıl ayakta tuttuğuna ilişkin benzersiz bir kayıt oluşturuyor. Romantik okurlara ‘şiddetle’ önerilir.

TARİHİ ZAFERİN ŞİFRELERİ

Can Çobanoğlu, Türk spor tarihinin en önemli isimlerinin başında geliyor. Çobanoğlu eski milli voleybolcu ve milli takım menajeri, dahası 2002 yılında yaşanan tarihi başarının mimarlarından. Sporla bağlantısı hiç kopmadı, bugün futbol dünyasının önemli yorumcu ve yazarlarının başında geliyor. Son günlerde farklı bir heyecan sarmış durumda spor ve sanat sektörünü, Can Çobanoğlu deneyimlerini, anılarını, geride bırakıp geleceğe taşıdıklarını bir kitapta toplayacak. Milli Takım günleri, tarihi başarının perde arkası, ihanetler ve zaferler, her şey Can Çobanoğlu’nun dilinden ilk kez gün yüzüne çıkacak. A Milli Futbol Takımı nasıl yapılandı, başarıya giden yollarda neler yaşandı, menajerliğin sırları ve yöneticiliğin anahtarları nelerdir, okur tüm bu sorulara ve daha fazlasına Çobanoğlu’nun kitabında yanıt bulacak. 2002 Dünya Futbol Şampiyonası’nın üçüncüsü, unutulmaz takımımıza dair tüm detaylar ve tanıklıklar gündemi sarsacak gibi görünüyor.

ZEYNEP CEMALİ ÖYKÜ YARIŞMASI

2009’da kaybettiğimiz, çocuk edebiyatına önemli eserler vermiş, usta öykücü Zeynep Cemali’nin 26 Kasım Salı günü ölüm yıldönümüydü. Öykü Öykü Gezen Kedi, Ankaralı, Ballı Çörek Kafeteryası ve Gül Sokağı’nın Dikenleri gibi özgün eseriyle büyük küçük her yaştan okurun gönlünde taht kurmuş değerli yazarı sevgi ve özlemle anıyoruz. Günışığı Kitaplığı tarafından, usta yazarın anısına düzenlenen Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nı da bu vesileyle hatırlatmak gerek. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek ve önceki yıllarda gençleri, kardeşlik, arkadaşlık, hoşgörü temalarında hikayeler yazmaya davet eden ve 2014 teması ‘umut’ olan yarışmanın, son başvuru tarihi 7 Mayıs 2014. Katılmak isteyen 6-7-8. sınıf öğrencileri gunisigikitapligi.com/projeler/zeynep-cemali-oyku-yarismasi/ linkinden bilgi edinebilir ya da yazdıkları öyküleri yarisma@gunisigikitapligi.com’a gönderebilir.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Türk pop müziğinin güçlü sesi Aydilge, ‘Enes Özdemir’le Bi Konuşalım’ programına konuk oldu. Aydi

Aydilge´den Çok konuşulacak Yorum! Bu Canavarı Popçular Yarattı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tuz Gölü pembe renge büründü... Görenler inanamadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları