İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 6,2515
  • 7,3066
  • 241.996
  • 96.603
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

GÜLMEKTEN yorulacaksınız

Hande Sönmez
hande.sonmez@gmail.com

x

Yersiz yurtsuz kalmış müzikhol çalışanları “zor durumdaki tiyatrolardan birinin kapısını çalarsa ne olur?" sorusundan yola çıkan “Yalınayak Müzikhol”, kahkahaların yükseldiği hatta neredeyse hiç eksilmediği, gitmekten pişman olmayacağınız bir şov.

Altıdan Sonra Tiyatro’nun bu sezon sahnelemeye başladığı Yalınayak Müzikhol, 10 oyuncusunun kalbinden çıkan metinlerle oluşturulan, biraz uzun ama çokça eğlenceli bir deneyim. Yalınayak Müzikhol’ün Keyfe Keder’i Candan Seda Balaban, Kıvanç Duyar’ı Ömer Erzurumlu, Hilkat Garibi Seda Yürük, Hasbel Kader’i Aslı Can Kortan, Hakkı Yendi’si Onur Sarıgül, Yeter Artık’ı Çiğdem Aygün, Can Hıraş’ı Murat Kapu, Tutku Su Sır’ı Sinem Öcalır, Bakiye Yetersiz’i Gülhan Kadim ve Sevgi Seli Selen Şeşen müzikholde göründükleri anda muziplik ve kahkaha dolu bir akşamın 
müjdesini veriyorlar... 

ÖZGÜN VE SÜRPRİZLİ

Hasbel Kader’in yani Aslı Can Kortan’ın şovuyla çok iyi başlangıç yapan Yalınayak Müzikhol’de bir sonraki “sürprizli” performansı merakla bekliyoruz. Sahneye çağırılan ve her biri nevi şahsına münhasır olan 9 karakter de kendilerine özgü hikâyeleriyle Müzikhol’e renk katıyor. Özellikle Gülhan Kadim’in canlandırdığı Bakiye Yetersiz ve Murat Kapu’nun hayat verdiği Can Hıraş’ın performanslarıyla gülmekten karnımızı tutuyoruz. Dansöz olarak sahne alsa yadırgamayacağımız Tutku Su Sır yani Sinem Öcalır, dansıyla da sesinin güzelliğiyle de şaşırtıyor.

TOMRİS İNCER’E VEFA 

“Hep Sonradan”, “Duydum ki Unutmuşsun”, “Dilek Taşı”, “İtirazım Var” ve nicelerini keyifle dinlediğimiz müzikholde, “Annem”le öldürücü darbeyi yapıyor ekip. Hele en son Selen Şeşen’in Dişsiz Nene’yi, yani yakın zamanda kaybettiğimiz usta oyuncu Tomris İncer’i andığı mektup yok mu. Müziklerin düzenlemesini yapan Tarzıyoklar yani Erhan Yürük, Onur Kahraman, Savaş Balaban ve Burak Sarıhan’ı da, şarkıları çalıştıran ve tiyatro oyuncularından gerçek müzikhol sanatçıları çıkartan Burak Çöllü’yü de emeklerinden ötürü tebrik etmek lazım. Toplam 150 dakika süren müzikholü biraz daha kısaltmak gerekiyor sanki. Özellikle ikinci yarıda biraz sadeleşmeye gitmek faydalı olabilir ki, müzikhol sarkmadan toparlanmış ve ortaya daha da temiz bir iş çıkmış olsun. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
İstanbul Yeni Havalimanı´nda 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Teknofest İstanbul Hav

İstanbul Yeni Havalimanı´nda dev yarış´ın provası yapıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

En Çok Okunanlar