HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3027
  • 6,0394
  • 209.137
  • 92.707
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Porsche Cayenne Coupe, lansman öncesi görüldü!

Alman otomotiv devi Porsche, Cayenne SUV serisini genişletmek için yeni bir coupe SUV modeli geliştirdi. Yeni Porsche Cayenne Coupe, lansmana sayılı günler kala casus kameralara yakalandı.

x

Alman otomotiv devi Porsche, Cayenne SUV serisini genişletmek için yeni bir coupe SUV modeli geliştirdi. Yeni Porsche Cayenne Coupe, lansmana sayılı günler kala casus kameralara yakalandı. İşte detaylar.

Audi Q8, BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe modellerine rakip olarak gelecek yeni Porsche Cayenne Coupe, SUV segmentindeki zorlu rekabete hazır görünüyor. Üçüncü nesil Cayenne SUV’un coupe varyantı olarak üretilecek model Alman üreticinin Leipzig fabrikasında üretilecek.

Yeni Cayenne Coupe’nin, casus kameralara yakalanan görüntülerinden üçüncü nesil Cayenne ile ön tasarımının büyük ölçüde benzer olduğunu görüyoruz. Ancak yeni modeldeki önemli tasarım değişiklikleri aracın arka tarafında yapılmış.

Alçak ve eğimli tavan çizgisi ile birlikte küçülen ve daha oval çizgilere sahip olan pencereler gözle görülür önemli değişikliklerden sadece birkaçı. Aracın arka cephesine baktığımızda yenilenen kırmızı LED farların dışında bagaj kapağının üstünde yer alan ikinci bir spoyler daha görüyoruz.

Öte yandan Porsche mühendislerinin SUV ve coupe tasarımlarını gayet başarılı bir biçimde harmanladığını söyleyebiliriz. Cayenne Coupe, genel olarak sportif ve orantılı bir tasarıma sahip. Estetik düzeyde yapılan birçok değişiklikle birlikte mevcut prototipe baktığımızda Porsche Cayenne Coupe’nin üretime neredeyse hazır olduğunu görebiliriz.

Porsche Cayenne’nin aksine coupe varyantı için dizel motor seçeneği düşünülmüyor!
Alman üretici Cayenne Coupe için giriş seviyesinde twin turbocharged 2.9 litrelik V6 benzinli motor düşünüyor. 440 beygir güç çıkışına sahip olacak bu model lansmanda yer alacak. Lansman sonrası 550 beygir güç çıkışına sahip twin turbocharged 4.0 litrelik V8 benzinli motor seçeneği ise performans seviyesi ile ürün yelpazesine eklenecek.

Son olarak, hiçbir eksiği görünmeyen mevcut prototipi de göz önünde bulundurarak Cayenne Coupe’nin bu yılın sonlarında ya da 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Talip Karamahmutoğlu’nun son çalışması ‘Müsaadenizle Büyükler’ vizyon için gün sayıyor.

Duyarlı çocuklar filmi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'Çingene Kızı' mozaiğinin ABD'deki kayıp parçaları Türkiye'ye dönüyor

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme

En Çok Okunanlar