• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45

osman hamdi bey  
haberleri

osman hamdi bey ile ilgili tüm haberleri ve son dakika osman hamdi bey haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığından Osman Hamdi Bey'e saygı duruşu">
Cumhurbaşkanlığından Osman Hamdi Bey'e saygı duruşu

Cumhurbaşkanlığından Osman Hamdi Bey'e saygı duruşu

İletişim Başkanlığı milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginlikleri yeni iletişim ve gösterim tekniklerini kullanarak vatandaşların erişimine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda, eserleriyle Türk sanat tarihine damga vuran sanatçı “Osman Hamdi Bey” anısına hazırlanan dijital sergi Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi'nde açıldı.

360 derece sanal tur">
360 derece sanal tur

360 derece sanal tur

Türk sanat tarihinde önemli bir yer edinen çok yönlü sanatçı Osman Hamdi Bey anısına hazırlanan dijital sergi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi'nde sanatseverlerle buluştu.

Osman Hamdi Bey, dijitalde">
Osman Hamdi Bey, dijitalde

Osman Hamdi Bey, dijitalde

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ressam Osman Hamdi Bey anısına hazırlanan dijital sergi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi'nde açılıyor.

Kaplumbağa Terbiyecisi kimin eseri, ne zaman yapıldı? Kaplumbağa Terbiyecisi ne anlatıyor? ">
Kaplumbağa Terbiyecisi kimin eseri, ne zaman yapıldı?  Kaplumbağa Terbiyecisi ne anlatıyor?

Kaplumbağa Terbiyecisi kimin eseri, ne zaman yapıldı? Kaplumbağa Terbiyecisi ne anlatıyor?

Kaplumbağa Terbiyecisi, Türk resim sanatı'nın en önemli ve en pahalı eserlerinden biridir. 1906 yılından oluşturulan tablonun iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Şu an İstanbul'da Pera Müzesi'nde sergilenen Kaplumbağa Terbiyecisi tuval üzerine yağlı boya şeklinde icra edilmiştir.

Osman Hamdi Bey kimdir? Kaplumbağa Terbiyecisi kimin eseri? ">
Osman Hamdi Bey kimdir? Kaplumbağa Terbiyecisi kimin eseri?

Osman Hamdi Bey kimdir? Kaplumbağa Terbiyecisi kimin eseri?

Kaplumbağa Terbiyecisi eseri gündemde en çok konuşulan konular arasında yer aldı. 2020 KPSS lisans sınavı oturumları bugün gerçekleşti. Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumlarından çıkan adaylar sorular ile ilgili yorumlarını sosyal medyada yazmaya başladı. KPSS 2020 soruları arasında yer alan Kaplumbağa Terbiyecisi ile ilgili bilgiler sizlerle...