• $ 5,7304
  • € 6,3749
  • 277.251
  • 99785.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ödünç tepsiden baklava kraliçeliğine!

Komşularından aldığı ödünç tepsilerle evinde baklava yapıp, satmaya başlayan 5 çocuk annesi ev hanımı Gönül Odabaşı, yılmadan çalışarak, bugün dükkanında 15 işçi çalıştıran patron oldu

Gönül Odabaşı  13 yıl önce aile bütçesine katkı sağlamak için evinde baklava yapmaya başladığını ve çevresindekilere sattığını söyledi. Baklavalarının çok beğenildiğini ve talebin zamanla arttığını anlatan Odabaşı, "Baklava siparişlerini yetiştirmek için gece 03.00'te kalkıp hamuru hazırlıyordum. Sonra neredeyse hiç uyumamaya başladım. Tek başıma ancak yetiştirebiliyordum.Evde bu işin olmayacağını anladım, undan dolayı her yer çok kirleniyordu. Oturduğumuz yerin altında küçük bir dükkan vardı, orayı kullanmaya karar verdim. Dükkanı açtığımda içinde malzeme olarak sadece 5 kilogram yağ, 5 kilogram un ve 1 kilogram da ceviz vardı" diye konuştu.

ÖDÜNÇ TEPSİ ALDIM

Küçük dükkanındaki işlerin zamanla büyüdüğünü ifade eden Odabaşı, şöyle devam etti: "Allah elimden tuttu, yardım etti, bugünlere geldim. İlk zamanlar evimde baklava yapmak için tepsim bile yoktu. Komşulardan ödünç tepsi alıyordum. Çevremdekilere baklava dükkanı açacağımı söylediğimde çok şaşırdılar. Bir komşum 'ancak 3 ay bu işi yürütebilirsin' dedi.

Halbuki zamanla bu küçük dükkan bile bize yetmedi ve daha merkezi bir yerde, büyük bir dükkan kiraladık. Ne zaman biraz bunalsam, dara düşşem o komşumun söylediği söz aklıma geliyor. Pes etmiyorum, yoluma devam ediyorum. Çocuklarım evlendi, torunlarım okula gidiyor. Artık paraya ihtiyacım yok ama çalışmayı seviyorum. Evde oturup komşulara gidip sohbet etmek, vakit öldürmek yerine sürekli çalışıyorum."

15 İŞÇİM VAR

Bu sırada bazı sorunlar nedeniyle yurt dışında yaşayan eşinden boşandıktan sonra kendini tamamen işine adadığını anlatan Odabaşı, dükkanında 15 kadın işçinin çalıştığını, vardiya sistemiyle işleyen dükkanın sürekli açık olduğunu belirtti. Odabaşı, baklavanın yanı sıra kete, börek gibi hamur işleri de yaptıklarını ifade ederek, "Hamur işlerimiz çok beğeniliyor ve tercih ediliyor. Zaman zaman işler yetişmediği zaman oklavayı elime alıp işin başına geçiyorum. Otomobil kullanmayı çok seviyorum, bu nedenle siparişleri müşterilere bizzat götürüyorum. İşçimin emeğine saygı göstermeye çalışıyorum. Bir kadın olarak çok çile çektim, bu nedenle kadınların halinden daha iyi anlıyorum. Tüm kadınların isterlerse büyük başarılara imza atabileceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Bakım onarım işçilerinin Kocaeli Topçular Mahallesinde çalışırken havadan çekilen görüntüleri işç

Ölümle Burun Buruna, ´Ekmek Mücadelesi´

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tarlaya gömülü halde bulundu! İş makinesiyle çıkarıldı

Bilim insanları açıkladı! Bu besinleri tüketmek hayat kurtarıyor