• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
27 Nisan 2021 Salı 15:07 | Son Güncelleme:

File elbiseler yaza damgasını vuracak! 2021 İlkbahar-Yaz trendleri

File elbiseler yaza damgasını vuracak! 2021 İlkbahar-Yaz trendleri

2021 İlkbahar-Yaz trendi şaşırtıcı desenlerle geliyor. Podyumlara göre file elbiseler, üstler, çantalar ve etekler yükselişte. Yaratıcı desenlerin ve çevreye duyarlı giysilerin boy göstereceği 2021 yaz trendinde ünlü markalar da ürünleriyle moda severleri baya şaşırtacağa benziyor. Modanın bahar esintileri haberimizde...

2021 ilkbahar-yaz trendi çevreye duyarlı , doğayla iç içe giysilerle modaseverleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor. İşte birbirinden özel parçalarla modaya dangasını vuracak 2021 ilkbahar-yaz esintileri...

Alem Dergisi'nde yer alan habere göre, 2021 ilkbahar-yaz trendleri bu sene bizlere ilginç bir karışım sunuyor.

MODADA FİLE RÜZGARI

Dünya bir salgın yaşarken, sıcaklığın yükselmesi ve günlerin giderek uzamasıyla, moda dünyası bize kelimenin tam anlamıyla nasıl ayakta kaldığını ve yeni sezonu nasıl canlandırdığını gösterecek.

Pijamadan günlük kıyafetlere ve ardından her gün tekrar pijamalara geçmemizden bir yıl sonra, ileriye bakmaya ve yeni moda trendlerinden beğendiklerimizi seçip uygulamaya hazırız. Tam da bu noktada Netting, izlenmesi gereken en sıcak ilkbahar-yaz 2021 trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ağlı parçalar ilk başta garip gelebilir, ancak sayısız dijital moda şovunda ağın nasıl sunulduğunu gördükten sonra, trendin işe yarayacağına ikna olmak kaçınılmaz. Lütfen koşup dolabınızın derinliklerinden file çoraplarınızı çıkarmayın çünkü bu ağ trendi havadar ve delikli katmanlar yaratma şeklinde hayatımıza giriyor ve file kavramı ile örtüşüyor.

Podyumlara göre file elbiseler, üstler, çantalar ve etekler yükselişte. Ünlü giyim markası, bu trendi tamamen basketbol potası ağından bir file elbise oluşturarak, sürdürülebilirlik unsurları ekleyerek geliştirdi.

Son zamanlarda podyumda sıra dışı güzellik algısıyla fırtınalar estiren ünlü marka gibi, omuzlarınızın üzerine ağdan bir ceket atmak da mümkün. Ünlü marka, son bir dokunuş olarak örgü ile yapay elmasları birleştirerek, ceketleri ve çantalarının cazibesini artırarak trende farklı bir bakış açısı kattı.

ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLER

Hepimiz özel görünmek ve benzersiz olmak istiyoruz, bu nedenle her zaman yaratıcı ayrıntıları ve günlük kıyafetlerimizi nasıl geliştirebileceğimizi araştırıyoruz. Fishnet'ten ilham alan malzemeler aslında şaşırtıcı derecede basit bir şekilde şık birer görünüme dönüşebilir Örneğin siz mayonuzun üzerine açık örgü bir midi elbise veya etek olarak tercih edebilirsiniz.

BALIKÇI AĞLARI MODADA

Balıkçı ağlarının moda dünyasındaki yerinden bu kadar bahsetmişken sürdürülebilirlik dünyasına yansımalarına da göz atmakta fayda var. Yıl 2021 ve denizlerden atıkları temizlemenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tek kullanımlık plastiği azaltmaya yönelik kampanyalardan plaj temizleme partileri düzenlemeye kadar dünyanın her yerinden insanlar, okyanusları daha güvenli ve daha sağlıklı bir yer haline getirmeye odaklanıyor. Tam da bu sebeple en son çevre dostu trend, geri dönüştürülmüş balık ağlarından yapılan ürünlerdir.

Dünya Vahşi Yaşam Örgütü'ne göre hayalet ağlar (okyanusta kaybolan veya terk edilen balık ağları) sadece deniz memelilerine ve ağa yakalanan balıklara zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda mercan resiflerine zarar verir, onları hastalıklara maruz bırakır. Başka bir deyişle, hayalet ağlar okyanusun ekosistemleri için büyük bir sorundur.

ÇEVRE SORUNLARINI ELE ALIYORLAR

İster mayo, ister ev eşyası, ip veya aksesuar arıyor olun, paranızı çevreci aktivizmin olduğu yere koyarak gezegeni daha iyi bir yer haline getirmek için üzerinize düşeni yapabilirsiniz. Sürdürülebilir uygulamalar için yaratıcılık ve tutkuyla hareket eden bazı şirketler okyanuslardaki devasa hayalet ağlar ve plastik atık sorununu ele alıyor ve stilden ödün vermeden modaya ve dekorasyon öğelerine dönüştürüyor. İşte örnekleri:

Spor tarzın ünlü markası, neredeyse tamamen plastik atıklardan ve denizden atılan ağlardan yapılmış bir konsept spor ayakkabı yaratmak için Parley For The Oceans adlı multidisipliner bir yaratıcı çevrecilik organizasyonuyla ortaklık kurdu. Balık ağlarından özel olarak üretilen yüzde 100 geri dönüştürülmüş polimer. Dayanıklıdır, uyarlanabilir ve her türlü aksesuara uyar. Popsicase tasarımı bu çevre dostu ünlü telefon markası kılıfı yüzde 100 geri dönüştürülmüş balık ağlarından yapılmıştır. Aynı şekilde bu mayo koleksiyonu da plastik ağların geri dönüştürülmesiyle oluşturulmuştur.

  • 2021 ilkbahar-yaz trendleri
  • file elbiseler
  • file
  • balıkçı ağları
  • ilkbahar yaz trendleri
<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı