• $7,825
  • €9,3454
  • 446.625
  • 1283.58

meb lise kayıt  
haberleri

meb lise kayıt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika meb lise kayıt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Liseye yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? Lise kayıt başvuruları ne zaman olacak? ">
Liseye yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? Lise kayıt başvuruları ne zaman olacak?

Liseye yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? Lise kayıt başvuruları ne zaman olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, çeşitli sebeplerle herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrencilerin, başvurmaları halinde, yerel yerleştirme kapsamındaki ortaöğretim kurumlarının boş kontenjanlarına yerleştirileceğini açıkladı. Liseye yerleşemeyen öğrencilerin kayıt işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Peki, lise kayıt başvuruları ne zaman?

Lise kayıtları ne zamana kadar yapılıyor? 2020 lise kayıtları ne zaman bitiyor? ">
Lise kayıtları ne zamana kadar yapılıyor? 2020 lise kayıtları ne zaman bitiyor?

Lise kayıtları ne zamana kadar yapılıyor? 2020 lise kayıtları ne zaman bitiyor?

Lise kayıtları binlerce veli ve öğrencinin gündeminde. LGS Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçların 24 Ağustos'ta açıklandı. Akabinde boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca yerleştirme başvuruları da kabul edildi. Gözler lise kayıtlarına çevrildi.

MEB e-okul lise sorgulama sayfası: Hangi liseye gideceğim? ">
MEB e-okul lise sorgulama sayfası: Hangi liseye gideceğim?

MEB e-okul lise sorgulama sayfası: Hangi liseye gideceğim?

Heyecanla beklenen LGS 2020 Yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı sonuçların açıklandığını saat 09:00'da duyurdu. Hangi liseye gideceğini öğrenmek isteyen öğrenciler ve aileleri sorgulama yapmaya başladı. MEB lise kayıt sorgulamaları e-okul ekranı üzerinden yapılabiliyor.

MEB lise kayıt tarihi: Lise kayıtları 2020 ne zaman yapılacak?">
MEB lise kayıt tarihi: Lise kayıtları 2020 ne zaman yapılacak?

MEB lise kayıt tarihi: Lise kayıtları 2020 ne zaman yapılacak?

LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca öğrenci 20-29 Temmuz tarihlerinde lise tercihlerini yaptı. Yapılan tercihlerin ardından öğrenciler sınavda aldıkları puana göre okullara yerleşecek. Lise kayıtları adaylar için büyük önem arz ediyor.

Lise kayıtları başladı mı?">
Lise kayıtları başladı mı?

Lise kayıtları başladı mı?

LGS 2020 sonuçları erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunu meb.gov.tr adresinde yayımladı. LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre, lise tercihleri 20 Temmuz 2020 Pazartesi gününde başlayacak ve 29 Temmuz saat 17.00'ye kadar yapılabilecek. MEB, bu yıl merkezi sınavla öğrenci alan okullara yönelik tercih sayısını 5'ten 10'a yükseltti.

Okul kayıtları ne zaman yapılacak? 2020-2021 okul kayıt tarihi belli oldu mu?">
Okul kayıtları ne zaman yapılacak?  2020-2021 okul kayıt tarihi belli oldu mu?

Okul kayıtları ne zaman yapılacak? 2020-2021 okul kayıt tarihi belli oldu mu?

Veliler ve öğrenciler okul kayıtları ne zaman yapılacağı hakkında bilgi almak istiyor. İlkokul, ortaokul ya da liseye geçecek olan öğrenciler MEB okul kayıt tarihlerini inceliyor. Bu sene uzaktan eğitim süreci ile dersler yapıldı. Konu hakkında heyecanlı bekleyiş sürerken Okul kayıtları ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.