• $9,5398
  • €11,0847
  • 549.756
  • 1509.2
12 Ekim 2021 Salı 14:44 | Son Güncelleme:

Maher Zain Türkçe öğrenmek istediğini açıkladı

Lübnan asıllı, İsveçli şarkıcı Maher Zain, Akşam TV'den Ayşe Gültekin'e özel açıklamalarda bulundu. Zain, "Malezya, Ürdün, Fransızca, Türkçe, İngilizce, Urduca gibi dillerde şarkı söyleyebilmek farklı bir duygu. Türkçeye karşı ayrı bir sempatim var. Ve buraya sık sık gidip geliyorum. Türkçeyi öğrenmeyi çok istiyorum." dedi.

"Ya Nabi Salam Alayka" "Maşaallah" "Assubhu Badaa" ve "For The Rest Of My Life" gibi eserleriyle popüler olan Lübnan asıllı, İsveçli şarkıcı Maher Zain, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye aşığı Maher Zain, Türkçe dahil olmak üzere 7 dilde şarkı söylüyor ve en kısa zamanda Türkçeyi öğrenmek istiyor.

İstanbul'un kendisinin ikinci evi olduğunu söyleyen Maher Zain, "Uzun zamandır müzik ile uğraşıyorum. Burada Türkiye'de olmaktan çok mutluyum. Özellikle İstanbul benim ikinci evim. Üç dilde konuşabiliyorum. Müzik benim için evrensel bir dil. Aslında yedi dilde şarkı söylüyorum. Malezya, Ürdün, Fransızca, Türkçe, İngilizce, Urduca gibi dillerde şarkı söyleyebilmek farklı bir duygu. Türkçeye karşı ayrı bir sempatim var. Ve buraya sık sık gidip geliyorum. Türkçeyi öğrenmeyi çok istiyorum." dedi.

ÇOCUKKEN DİNLEDİĞİM TÜRK MÜZİKLERİ, TÜRK YAPIMCILARLA ÇALIŞMAMI SAĞLADI

Türk müziğini yakından takip ettiğini belirten şarkıcı, "İstanbul gerçekten çok beğendiğim sevdiğim şehir. Türkiye geneli için bunu söyleyebilirim. Kendi kültürü kendi farklılığı olan emsalsiz bir şehir. Özellikle İstanbul'un köprüleri, yemeği, doğası bunlar kendine özgü çok sevdiğim şeyler. Ve Türk müziğini de yakından takip ediyorum seviyorum. Müzik gerçekten çok farklı, insanların ruhuna işleyen, konuşan bir olgu. Türk müziği de bu anlamda bana çok yakın ve beğenerek takip ediyorum. Çocukken İsveç'te severek yakından takip ediyordum. Bu sevgim ilerleyen zamanlarda Türk aranjör ve yapımcılarla çalışmama sebep oldu. Albümlerimde her zaman Türk aranjör ve yapımcılarla çalışmaya devam edeceğim. Pandemi dönemi ise bizim için oldukça uzun bir dönemdi. Dolayısıyla dinleyicimizle konserler gerçekleştiremedik. Pandemi sonrası ilk konserimizin burada İstanbul'da olması ekibimi ve beni oldukça heyecanlandırdı." ifadelerini kullandı.

KLİP ÇEKİMİ İÇİN KONYA'YA GİTTİ ETLİ EKMEK VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Ev yemeklerini çok sevdiğini dile getiren Zain şöyle devam etti:

"Türk mutfağı benim olmazsa olmazım, hayranım. Özellikle ev yemeklerine bayılıyorum. Mantı ve kebap türü yemekleri seviyorum. En son Konya'da etli ekmeği tattım ve çok çok beğendim. Ve kestane kebap da vardı. 'Kestane kebap yemesi sevap' diyorlar dimi. (gülüyor)" kaydetti.

FİLİSTİN BENİM KIRMIZI ÇİZGİM, SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Son zamanlarda İsrail ordusu tarafından abluka altına alınan Filistin'in her zaman yanında olduğunu söyleyen Maher Zain Filistin'in sesi olmaya devam edeceğini belirtti;

"Filistin benim için çok hassas ince bir çizgi. Gerek kişisel olarak ve sanatçı olarak, gerekse sosyal medyada Filistin'e elimden geldiğince desteklemeye çalışıyorum. Oradaki yaşanan işgali ve saldırıyı diğer insanlara aktarmaya duyurmaya çalışıyorum." dedi.

YENİ ALBÜM MÜJDESİ: SON KLİBİNİN ADRESİ KONYA VE TUZ GÖLÜ

"Assubhu Badaa" "Ya Nabi Salam Alayka" ve "Maşaallah" gibi eserleri ile dinlenme rekorları kıran sanatçı, dördüncü albümün müjdesini verdi. Arapça ve Türkçe olarak 'Nurul Nebi' eserinin klibinin bir kısmını Konya'da, diğer bir kısmını da Tuz Gölü'nde gerçekleştirdi.

İsveçli ünlü şarkıcı Maher Zain son olarak şunları kaydetti:

"Üçüncü albümümden sonra uzun bir ara geçti. Geçtiğimiz Ramazan ayında mini bir albüm yapmıştık. İnşallah bir aksilik çıkmazsa seneye dördüncü albümümü bitirmiş olacağız. Tabii bu süreçte Konya'da hem Arapça hem de Türkçe olarak 'Nurul Nebi' çalışmasını tamamladık. Ve önümüzdeki hafta dijital mecralarda dinleyicilerimizle buluşacak. Klibi bahsettiğim gibi Türkçe ve Arapça olarak iki versiyon da Tuz Gölü ve Konya'da çektik. Türkiye benim için her açıdan aşık olduğum bir şehir" dedi.

<p>Ezgi Aşık soruyor<span style='font-size: 1.6rem;'>, TürkMedya Ankara Temsilci Melik Yiğitel</span

Büyükelçilerden geri adım…

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu