• $8,6701
  • €10,1785
  • 492.248
  • 1391.11
7 Haziran 2021 Pazartesi 17:20 | Son Güncelleme:

Prens Harry ve Meghan Markle bebeklerine Kraliçe Elizabeth'in takma adını koydu

Prens Harry ve Meghan Markle bebeklerine Kraliçe Elizabeth'in takma adını koydu

Kraliyet Ailesi ile yaşadıkları sorunların ardından ABD'ye yerleşen Prens Harry ve Meghan Markle çifti ikinci kızlarını kucağına aldı. Kızlarına Lilibet "Lili" Diana adını veren çiftin hamlesi zeytin dalı olarak algılandı. Kraliçe Elizabeth'in takma adı Lilibet'i kullanan çiftten konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Prens Harry ve Meghan Markle çifti ikinci çocuklarını kucağına alırken bebek haberi İngiltere gazetelerinin manşetlerinde yerini aldı. Çiftin bebeğe Kraliçe Elizabeth'in takma adını vermiş olması Kraliyet Ailesi'ne zeytin dalı olarak yorumlandı.

İngiltere gazeteleri, 'Lilibet' takma adının, Kraliçe Elizabeth daha küçük bir çocukken ve adını doğru telaffuz etmekte zorlandığı sırada ortaya çıktığını ve Prens Philip'in de onu takma adıyla çağırdığını yazdı.

The Sun gazetesine konuşan bir kraliyet uzmanı, konuyla ilgili şunları söyledi: 'Son tartışmalardan sonra Kraliyet Ailesi'ne bir zeytin dalı olabileceği" yorumunu yaptı. Kraliyet yazarı Phil Dampier, "Lilibet, Kraliçe için o kadar kişisel bir isim ki, umarım Saray'a önceden haber vermişlerdir" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Harry ve Meghan'ın son aylarda eleştirilerini abarttıklarını ve Harry'nin büyükannesini ve diğer aile üyelerini derinden incittiklerini fark ettiklerini düşünüyorum'

Daily Mirror'a konuşan Kraliyet Sarayı'nın eski basın sorumlusu Dickie Arbiter ise, 'Röportajlarda, Harry babasını ve yetiştirilme tarzını çok eleştirdi, bu yüzden Kraliçe'yi de eleştirdi denilebilir. Kendisinden uzaklaşmak için California'ya taşındı, ama bu ismi seçmek demek 180 derece geri dönmek demek. Bu yüzden, Kraliçe'nin takma adını bebeğe vermenin bir zeytin dalı olup olmadığını merak ediyorum. Buna sadece Harry cevap verebilir' ifadelerini kullandı.

<p>Dünyaca ünlü bilim-kurgu serisi Matrix'in 4. filmi için  çekimler devam ederken, senaryoyla ilgil

Matrix evreni hakkında merak edilen her şey Gişeci'de

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi