• $8,1765
  • €9,7402
  • 458.443
  • 1393.24
27 Şubat 2021 Cumartesi 09:47 | Son Güncelleme:

Çocuklara cinsel istismarda bulunmuştu... Yunan oyuncu Dimitris Lignadis tutuklandı

Çocuklara cinsel istismarda bulunmuştu... Yunan oyuncu  Dimitris Lignadis tutuklandı
AA

Yunan oyuncu ve sanat yönetmeni Dimitris Lignadis, birden fazla çocuğa cinsel saldırı suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Tüm dünyayı şoke eden istismar olayında yeni bir gelişme yaşandı. Dimitris Lignadis, cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklandı.

Çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile gözaltına alınan Yunan tiyatro sanatçısı ve Yunanistan Ulusal Tiyatrosunun eski Sanat Yönetmeni Dimitris Lignadis, davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Lignadis'in avukatı Aleksis Kougias, başkent Atina'daki savcılık binasının önünde gazetecilere, müvekkiline yönelik cinsel saldırı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Lignadis'e yönelik suçlamaların "kanıtlanamadığını" söyleyen Avukat Kougias, "Eminim bu kişi, sonunda özgür kalacak." ifadesini kullandı.

Kouginas, Lignadis'in sabaha kadar süren ifadesinde kendisine yönelik tüm suçlamaları reddettiğini ancak savcılık makamının tutuklama kararı verdiğini söyledi.

Biri 14 yaşında iki çocuğa cinsel saldırıyla suçlanan Lignadis, 20 Şubat'ta gözaltına alınmıştı.

YUNANİSTAN ULUSAL TİYATROSUNDAKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞ

Lignadis, hakkındaki iddiaların kamuoyunda yoğunlaşması üzerine 6 Şubat'ta Yunanistan Ulusal Tiyatrosundaki görevinden istifa etmişti.

Diğer yandan Başbakan Kiryakos Miçotakis ve Kültür Bakanı Lina Mendoni, Lignadis'i Yunanistan Ulusal Tiyatrosuna atadıkları için ülkedeki muhalefet partilerince sert şekilde eleştiriliyor.

Başbakan Miçotakis, parlamentoda dün yaptığı konuşmada, cinsel istismara karşı daha sert yasaların hayata geçirileceği vurgusu yapmıştı.

Yunanistan'da eski olimpiyat şampiyonu yelkenci Sofia Bekatorou da 1998'de Yunan Yelken Federasyonundan bir yöneticinin cinsel istismarına uğradığını açıklamıştı. Bu olayın ardından spor ve sanat dünyasından birçok kişi, cinsel istismar ve pedofili iddialarıyla gündeme gelmişti.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü