• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14

lifli gıdalar  
haberleri

lifli gıdalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika lifli gıdalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Lif kaynağı gıdalar yaşam kalitesini arttırıyor!">
Lif kaynağı gıdalar yaşam kalitesini arttırıyor!

Lif kaynağı gıdalar yaşam kalitesini arttırıyor!

Düzenli olarak lif kaynağı besinler tüketmek yaşam kalitesini arttırıyor. Yeterli düzeyde lifli besin tüketmek kilo verme surecisinde de tokluk hissi verdiği için tercih edilen besinlerden oluyor.

Kilo vermeyi kolaylaştıran lifli gıdalar">
Kilo vermeyi kolaylaştıran lifli gıdalar

Kilo vermeyi kolaylaştıran lifli gıdalar

Lifli gıdalar bağırsak hareketlerini düzenler ve kabızlığı önler. Ayrıca lifli gıdalar lifli olmayan gıdalara göre daha çok tokluk hissi sağlar buda kişinin aynı kiloda kalmasına yardımcı olur. Çünkü lifli gıdalar diğer besinlere göre daha az kaloriye sahiptir. Sağlıklı ve kilo almayan vücut için lifli gıdaları bir araya getirdik.

Diş çürüğünü engelleyen doğal besinler">
Diş çürüğünü engelleyen doğal besinler

Diş çürüğünü engelleyen doğal besinler

Diş ve diş eti sorunlarını beslenme düzenini değiştirerek çözebilirsiniz. Lifli gıdaların doğal fiş fırçası işlevi gördüğünü belirten Uzman Diş Hekimi Elifhan Alagöz, diş çürüğüne karşı siyah ve yeşil çay önerdi. Dişleri koruyan diğer besinler haberimizde...

Etkisi kanıtlanmış hızlı zayıflatan besinler">
Etkisi kanıtlanmış hızlı zayıflatan besinler

Etkisi kanıtlanmış hızlı zayıflatan besinler

Zayıflatan yiyeceklerin başında lifli gıdalar geliyor. Lifli yiyeceklerle hem sağlık beslenip hem de hızla kilo verebilirsiniz. Üstelik çeşit sayısı da oldukça bol. Peki, zayıflatan lifli gıdalar nelerdir? İşte diyetlerde uzun süre tok tutan ve hızlı zayıflatan besinler...