• $ 5,7775
  • € 6,5797
  • 260.268
  • 95.822
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Doğal ağrı kesiciler neler?

YASEMİN MİRAS

ymiras@hotmail.com 
info@sislilazer.com

Kullandığımız ilaçların sağlımıza zarar verdiğini düşünenlerdenseniz eğer doğa ana bu konuda imdadımıza yetişiyor; bazı besinler doğal yollarla şifa dağıtıyor.

 

- Acı kırmızı biber: İçerisindeki bulunan ‘kapsaisin’ maddesi sayesinde kuvvetli bir ağrı kesici olma özelliği taşıyor.

- Anason çayı: Vücut üzerinde stres, yorgunluk dahil her türlü ağrıyı yatıştırma etkisi bulunan anasonun, özellikle baş ve diş ağrıları üzerinde çok güçlü etkileri vardır.

- Badem: Böbrek, mesane ve idrar yollarındaki iltihapları gideren badem; baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir. 

- Bakla: Böbrek sağlığında çok etkili olan bakla, böbrek ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Bakla ayrıca romatizma ve siyatik romatizmaya da iyi gelir.

- Biberiye: Migren hastalığı için doğal tedavi metodu kullanılan biberiye, aynı zamanda kas ve eklem ağrılarının şiddetini giderir. Bunun dışında sinüzitten kaynaklanan baş ağrısı problemlerine de iyi gelir. 

- Elma: Kanı ve böbrekleri temizleyen, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eden, cilde parlaklık ve güzellik veren ve kolestrolü ve yüksek tansiyonu düşüren elma; ayrıca baş ağrısına da iyi geliyor.

- Hindistan cevizi: Böbreklerdeki kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olan Hindistan cevizi mide ağrısını yok eder.

- Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı ise sarımsak ve zeytinyağıyla karıştırılarak kullanımında kulak ağrısını yatıştırır. Eklem ağrılarına ve migrene iyi gelir.

-Hodan otu: Balgam söktürücü özelliği bulunan hodan otu, boğaz ağrılarına ve öksürüğe karışı kullanılır.

- Kantaron yağı: Güneş yanıklarına iyi gelen, yaraları iyileştiren ve ağrıları yatıştıran etkisiyle öne çıkan kantaron yağı; sinir, siyatik ağrılarında etkilidir. Gut, eklem ve kas ağrılarını azaltır. 

- Kuşburnu: Romatizmal ağrıların giderilmesinde kullanılır. Kuşburnu, çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. Bitkinin romatizmal ağrılarda yararlı olması için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir.

- Muz: Kalbi ve kas sistemini koruyan, yorgunluğa ve ishale iyi gelen, uykuyu düzenleyen ve ülser yaralarının tedavisine yardımcı olan muz, aynı zamanda migren ağrısına iyi geliyor. 

- Nane: Sindirim sistemi sağlığını koruyan nane, mide ağrılarına iyi gelir, bağırsakları temizler ve bağırsak hareketliliğini artırır. Nane, suya karıştırarak içildiğinde kas ağrılarını giderir. 

- Nane yağı: Başta migren olmak üzere diğer baş ağrısı türlerinde, boyun, ense ve kas ağrılarında ağrıyı doğal yoldan kesme özelliği bulunuyor. 

- Papatya: Sırt ve bel ağrılarına iyi gelir, doğal bir sakinleştirici olmasının yanı sıra papatya çayı, iltihap önleyici ve kasılmaları hafifletici özelliğiyle reflü yanmalarını, adet kasılmalarını ve baş ağrısını azaltır. 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İstanbul´da Günün Kahramanı! Bebeği Havada Yakaladı...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Hangi emekli ne kadar zam alacak? İşte taban maaşlar

Kim Milyoner Olmak İster'de geceye damgasını vuran soru! Herkes şaştı kaldı!