İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ayşen Gruda 55. yıla merhaba diyecek

55. sanat yılını dolduran Ayşen Gruda, "Deli Kadın" oyunuyla ilk defa Beyrut Performance Sahnede izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

x

TRT'li yıllarda "Domates Güzeli: Nahide Şerbet" karakterine hayat veren Ayşen Gruda, 7'den 70'e herkesin sevgilisi oldu. Gruda sayısız skeç, oyun, dizi ve filmlere imza atan bir bir kimlik olarak ismi hep başarılarla anıldı. 

UNUTULMAZ MÜZİKALLERDE ONUN İSMİ VARDI

16 yıl boyunca tiyatro hayatını sürdürürken, televizyonda bir eğlence programı içinde yayınlanan skeçte canlandırdığı "Domates Güzeli: Nahide Şerbet" karakterinden sonra herkes tarafından tanındı. Yer aldığı Ankara Meydan Sahnesi’nde tiyatro oyuncusu Yılmaz Gruda ile tanışıp evlendi. Ve bir daha da evlenmedi. "Deve Kuşu Kabare", "Hababam Sınıfı Müzikali", "Yedi Kocalı Hürmüz",”Hisseli Harikalar Kumpanyası”gibi kabare ve müzikallerde, bir çok televizyon programı skeçlerinde ve dizilerde oyunculuk yaptı. 

EN ÖNEMLİ TİYATRO VE SİNEMA ÖDÜLÜNÜ ALDI

Yakın dostu Adile Naşit’le Ertem Eğilmez filmlerinin çekirdek kadrosunda yer aldı.
"Tosun Paşa", "Süt Kardeşler", "Şabanoğlu Şaban", "Hababam Sınıfı", "Neşeli Günler", Aile Şerefi”, ”Çiçek Abbas”, ”Çöpçüler Kralı” gibi bir çok klasikleşmiş Türk sineması örneklerinde oynadı. ”Dedemin Fişi”, ”Pek Yakında”, ”Kağıt”, ”Karagöz ile Hacivat Neden Öldürüldü” gibi son dönem Türk Sineması’nın ses getiren projelerinin vazgeçilmez ismi oldu. Türkiye’nin en önemli sinema ve tiyatro ödülünü kazandı.

"İDOL KADINLAR DEYİNCE AKLA GELEN İLK İSİM
Sosyal medyada anektodları fenomen olan torunu Mustafa Emre: “Sanat için inanç, sanat için ruh, sanat için idol kadınlar deyince akla gelen ilk kişidir!” Ayşen Gruda.

AYŞEN GRUDA'NIN ÖZETİ İNSAN SEVGİSİ VE DÜRÜSTLÜK

Kıza Elvan Gruda annesini şöyle anlatıyor:  Elli beş yıldır insan sevgisi, dürüstlük üzerine yaşamını kuran ve insanlarla paylaştıkları ile, ayakları sıkı yere basan yürekli bir kadındır Ayşen Gruda"

Deli Kadın oyunu 30 Nisan Pazar günü saat 19:30'da Beyrut Performance Sahnesi'nde!

 

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

TSK Cinderes'in tam ortasına kurdu!

En Çok Okunanlar