İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8245
  • 5.6252
  • 189.35
  • 93002
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

1500 girişimci için 55 milyon liralık destek

Girişimcileri desteklemeye, ‘genç girişimci’ ve ‘kadın girişimci’ ürünleriyle başladıklarını belirten Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Torusdağ, 1500 girişimciye yaklaşık 55 milyon liralık destek sunduklarını bildirdi. 

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Torusdağ, bugüne kadar bin 500 girişimciye yaklaşık 55 milyon liralık destek sunduklarını bildirdi. Torusdağ, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye Girişimcilik Zirvesi’ndeki konuşmasında, girişimcileri desteklemeye, bankanın ‘genç girişimci’ ve ‘kadın girişimci’ ürünleriyle başladıklarını belirten Torusdağ, bu kapsamda bugüne kadar bin 500 girişimciye yaklaşık 55 milyon liralık destek sunduklarını bildirdi.  Herhangi bir olumsuzluğu bulunmayan girişimcilere kredi limiti tahsis ettiklerini bildiren Torusdağ, şunları kaydetti:

KADINLARA YENİ ÜRÜN 

“Yeni bir girişime maddi teminat karşılığı kredi kullandırmak oldukça güç. Biz de bu tür girişimcilere kefalet karşılığı desteklerde bulunuyoruz. Girişimcilere yol haritaları çizmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde kadın girişimcilerimize çok daha uygun imkanlarla, çok daha rahat teminat şartlarıyla destek vereceğimiz yeni bir ürünümüzü de piyasaya sunacağız. Ülkenin girişimci insanına finans desteği sunmaya çalışan bankamız, bundan sonraki süreçte de bunu artırarak devam edecektir. Geçmişte girişimci olarak bize başvuran insanların, bugün orta ve büyük ölçekli işletmelere sahip olduklarını gördükçe oldukça haz duyuyoruz.”

Kitle fonlaması 35 milyar dolara ulaştı

Türkiye'nin bugün ABD ve İngiltere’den sonra kitle fonlamasını mevzuatına alan üçüncü ülke olduğunu hatırlatan Arslan, kitle fonlama sisteminin dünyadaki hacminin 35 milyar dolar seviyesinde olduğunu bildirdi. Arslan, “Önümüzdeki 7 yıl içinde bu rakamın üçe katlanması bekleniyor. Bu adımı en erken atan ülkelerden biri olarak ülkemizde bu alanda da büyük işlere imza atılacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Firari FETÖ´cü Akın İpek´e Londra´da ev hapsi verilirken pasaportuna da el konuldu.

FETÖ firarisi Akın İpek´e Londra´da ev hapsi verildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Trabzon istedi Beşiktaş alıyor!

F-35'lerle ilgili Türkiye'ye güzel haber

En Çok Okunanlar