• $7,9159
  • €9,4461
  • 459.767
  • 1325.47

kas hastalığı  
haberleri

kas hastalığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika kas hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Annenin cefası evladın vefası">
Annenin cefası evladın vefası

Annenin cefası evladın vefası

Maddi durumları olmadığı için bedensel engelli oğlu Abdullah'a akülü araba alamayan anne Birdane Akyıldız onu yıllarca sırtında okula götürüp getirdi. Devletin verdiği akülü araçla rahatladılar ama anne hala oğlunu üçüncü kattaki evlerine sırtında çıkartıyor. Abdullah'ın bu yıl üniversiteyi kazanması onlar için hazine değerinde!

Erkek çocuğunuz geç yürüdüyse dikkat!">
Erkek çocuğunuz geç yürüdüyse dikkat!

Erkek çocuğunuz geç yürüdüyse dikkat!

Erkek çocuklarda ortaya çıkan bir kas hastalığı olan Duchenne Musküler Distrofisi 3500-4000 çocuktan birinde görülen bir sorun.

ALS hastalığına fren olacak ilaç yolda">
ALS hastalığına fren olacak ilaç yolda

ALS hastalığına fren olacak ilaç yolda

Amyotrofik lateral skleroz ya da ALS, esas olarak istemli kas hareketinin kontrolünden sorumlu sinir hücrelerinin hasarından kaynaklanan nadir bir nörolojik hastalık grubudur.

Doğal ağrı kesici biberiye">
Doğal ağrı kesici biberiye

Doğal ağrı kesici biberiye

Yüzyıllar boyunca migren hastalığı için doğal tedavi metodu olarak kullanılan biberiye, aynı zamanda kas ve eklem ağrılarının şiddetini azaltır. Ağrı olan kısma biberiye yağı masaj yapılarak iyice yedirilmelidir.

Virüsler kalp kası iltihabına neden olabilir! Çocuklarda kalp kası iltihabı nedir?">
Virüsler kalp kası iltihabına neden olabilir!  Çocuklarda kalp kası iltihabı nedir?

Virüsler kalp kası iltihabına neden olabilir! Çocuklarda kalp kası iltihabı nedir?

Çocuklarda kalp kası iltihabı ve kalp nezlesi merak ediliyor. Kalp kası iltihabı tanısının çocuklarda sıklıkla atlanan bir tanı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, çocuklarda ateş, burun akıntısı, öksürük, nefes darlığı, boğaz ağrısı gibi viral enfeksiyonları düşündüren durumlarda mutlaka çocuk kardiyoloji uzmanına başvurulması gerektiğini söyledi. İşte çocuklarda kalp nezlesi ve kalp kası iltihabı hakkında detaylar...

Romatizmanın yaşı yok">
Romatizmanın yaşı yok

Romatizmanın yaşı yok

Romatizma 7'den 77'ye herkesi etkiler. Jüvenil romatizmal hastalıklar çocukluk çağı hastalıklarıyken, omurganın iltihaplı romatizmaları en sık 20'li ve 30'lu yaşlarda, romatoid artrit ise 40'lı yaşlarda başlıyor.

Her kas ağrısı ve ateş soğuk algınlığı belirtisi değil">
Her kas ağrısı ve ateş soğuk algınlığı belirtisi değil

Her kas ağrısı ve ateş soğuk algınlığı belirtisi değil

Sıcaklık değerlerindeki değişkenlik tiroit bezlerimizi de etkiliyor. Aslında ‘havadandır' diye geçiştirdiğimiz sıcak basması, üşüme, kas ağrısı veya depresyon belirtileri tiroit hastalıklarının işareti olabilir.