• $8,536
  • €10,1198
  • 495.284
  • 1431.78

karaciğer yağlanması nedir  
haberleri

karaciğer yağlanması nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika karaciğer yağlanması nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Uzmanlar uyardı: Karaciğeri korumak için makarna ve pilava dikkat!">
Uzmanlar uyardı: Karaciğeri korumak için makarna ve pilava dikkat!

Uzmanlar uyardı: Karaciğeri korumak için makarna ve pilava dikkat!

Makarna ve kızartmayı 7'den 70'e hepimiz seviyoruz. Peki, makarna gibi en çok sevilen besinlerin zararı var mı? Karaciğer yağlanmasından kaçınmak için başta ekmek, unlu mamuller, tatlılar, pilav, makarna, patates kızartması gibi besinlerin az tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, vatandaşları uyardı. İşte karaciğeri korumanın püf noktaları...

Her 3 kişiden birinde görülen hastalık: Karaciğer yağlanması">
Her 3 kişiden birinde görülen hastalık: Karaciğer yağlanması

Her 3 kişiden birinde görülen hastalık: Karaciğer yağlanması

Karaciğer yağlanmasının nedenleri merak ediliyor. Yüksek kolesterolle de bağlantısı olan karaciğer yağlanmasının hangi hastalıklara neden olduğu araştırılıyor. Ülkemizde her üç kişiden birinde görüldüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, karaciğer yağlanmasının günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri olduğunu belirtti. Karaciğer yağlanmasıyla ilgili detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Karaciğerde yağlanma kalp krizi habercisi">
Karaciğerde yağlanma kalp krizi habercisi

Karaciğerde yağlanma kalp krizi habercisi

Karaciğer yağlanması ve obezite toplumda gittikçe artan bir sorun hâline gelmeye başladı. Türkiye'de her üç kişiden birinde karaciğer yağlanmasının görüldüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, karaciğer yağlanmasının başta kalp ve damar olmak üzere pek çok ölümcül hastalıklara yol açabildiğini belirtti. Haberimizin devamında karaciğer yağlanmasıyla ilgili detayları bulabilirsiniz.