• $ 5,9025
  • € 6,6388
  • 254.515
  • 90.787
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Üretici kadınlar kooperatifleşti

Urla Belediyesi’nin Urla’daki üretici kadınları sosyal ve ekonomik hayata kazandırmak amacıyla Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği kooperatifleşme çalışmalarında son noktaya gelindi. Bir haftadır Urla’da yapılan “Üretici Kadın Kooperatifi Eğitimi” sonrasında kooperatifleşmenin resmi olarak ilk adımı atıldı.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın önderliğinde Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda üretici kadınların kuracağı kooperatifin 7 kurucu ortağı seçildi. Kurucu ortaklar; Sibel Uyar, Hatice Kaylak, Düriye Kayserlioğlu, Sevim Durmaz, Pınar Sakızcıoğlu, Samoyet Yılmaz, P. Ebru Ulusoy oldu.

Gıda üretimi ve işletmesi, el sanatları ve gündüz bakım evi olarak 3 alanda faaliyet gösterecek kooperatif; “Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” adını aldı.

“KADININ DA ÜRETİCİNİN DE GÜCÜNÜ KULANACAĞIZ”
“Urla’da kadının da üreticinin de gücünü kullanacağız” diyen Başkan Uyar “Her zaman hep beraber yöneteceğiz dedik. Bugün çok mutluyum kooperatifimiz kuruluyor. Burada bulunan, eğitime katılan, kooperatif kurup emeklerini sergileyerek aile ekonomilerine katkıda bulunmak isteyen tüm kadınlarımızı kutluyorum. Buradan hep birlikte öyle bir ışık yakalım ki Türkiye’yi bile aydınlatabilelim” dedi. 

Seçilen kurucu ortaklar kooperatifin kuruluşu için teknik işlemlere başladı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>ÖSYM´nin üniversite eğitimi almak isteyenler için düzenlediği YKS´de ikinci oturum olan AYT bugün

YKS Soruları Nasıldı? İşte YKS Sınav Yorumları

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rus lider Putin’den Çinli mevkidaşı Xi Jinping’e sürpriz