• $ 5,803
  • € 6,5216
  • 252.251
  • 94.244
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Freddie Mercury'i Rami Malek canlandıracak

Efsane müzik grubu Queen'in beyazperdeye uyarlanacak filmi 'Bohemian Rhapsody'de Freddie Mercury'i canlandıracak isim Rami Malek olarak seçildi.

Sıcağı sıcağına Emmy ödülü kazanan ve Mr. Robot dizisindeki performansıyla takdir toplayan Rami Malek, efsane müzik grubu Queen'in filminde Freddie Mercury'i canlandıracak.

Özenle seçilmiş isimler
20th Century Fox ve New Regency'nin ortaklaşa finanse ettikleri projenin ilk detayları belli oldu. Daha önceden de dram-biyografi tarzı olan ve Stephen Hawking'in hayatını anlatan 'Her Şeyin Teorisi' (The Theory of Everything) filminin senaristi Anthony McCarten, bu filmin de senaryosunu yazdı. Senaryo Queen grubunun yaşayan üyeleri Brian May ve Roger Taylor'dan onay aldı. Filmin yönetmenliğini ise X-Men filmleri ile başarı yakalayan Bryan Singer yapacak.

Bir efsane beyaz perdede
'Bohemian Rhapsody' ismini taşıyacak Queen grubunu anlatan dram ve biyografi türündeki filmin ise en çok tartışılan konusu Freddie Mercury'i kimin oynayacağıydı. Hiç şüphesiz, herkes filmin en kilit noktasını bu rolün oluşturacağını düşünüyor. 1991 yılında ölen ve yarım yüzyılı etkileyen sanatçı için Sacha Baron Cohen ve Ben Whishaw isimler dolaşsa da, son olarak 35 yaşındaki Rami Malek'de karar kılındı.

Rami Malek kimdir?
1981 yılında doğan ABD'li aktör, Mısır'lı bir aileden geliyor. Battleship ve Need For Speed filmlerinde rol alan Rami Malek, Mr. Robot dizisinin ardından bir sosyal medya fenomeni haline geldi. Başarısı televizyon akademilerinin de dikkatini çekince, Mr. Robot dizisinde 'En İyi Drama Başrolü' ile Emmy kazandı. Şimdi ise Freddie Mercury rolüyle yıldızını parlatacağa benziyor.

X-Men filmerinin yönetmeni
X-Men filmleri ile niş bir kitle elde eden Bryan Singer'ın projede olması pek çok kişiyi heyecanlandırdı. Çizgi roman uyarlamasını beyazperdeye taşıyan Bryan Singer, şimdi ise bir müzik efsanesini uyarlayacak. Aynı başarıyı elde edebilecek mi merak konusu oldu.

İşte Bryan Singer'ın projeye resmiyet kazandıran o paylaşımı:

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Akşam TV ekibi 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi sokağın nabzını tuttu. Bahçelievler´e giden e

Seçmen, Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu Ortak Yayınını Yorumladı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Chernobyl (Çernobil) dizisindeki karakterlerin gerçek hayattaki karşılıkları

Yavuz Akdeniz'de ilk sondaj için uğurlanıyor