• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98

işten çıkarma yasağı uzadı mı  
haberleri

işten çıkarma yasağı uzadı mı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika işten çıkarma yasağı uzadı mı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? ">
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?  İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

Pandemi döneminde işçi haklarını korumak adına getirilen işten çıkarma yasağına dair detaylar merak ediliyor. İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşçi fesih kısıtı olarak da bilinen yasak koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak, çalışanların mağduriyetini engellemek için getirilmişti...

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? ">
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağında son durum, ücretsiz izinde olan çalışanlar tarafından merak ediliyor. İşçi fesih kısıtı olarak da bilinen yasak koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak, çalışanların mağduriyetini engellemek için getirilmişti. Uygulama pandeminin devam etmesi nedeni ile devam ediyor. Peki işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir?

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı uzatıldı mı?">
Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağının uzatılıp uzatılmadığı çalışanlar tarafından merakla araştırılıyor. İşçi fesih kısıtı olarak da bilinen uygulana koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak, çalışanların mağduriyetini engellemek için getirildi. Pandeminin devam etmesi nedeni ile uygulama da uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

İşten çıkarma yasağı devam ediyor">
İşten çıkarma yasağı devam ediyor

İşten çıkarma yasağı devam ediyor

Pandemi sürecinde işçilerin mağdur olmaması adına işten çıkarma yasağı getirilmişti. İşten çıkarma yasağı kanunu hem işverenin hem de işçinin haklarını koruma altına alacak şekilde düzenlendi. Geçtiğimiz haftalarda işten çıkarma yasağı süresi ile ilgili alınan son kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanunun bitiş tarihi güncellendi.

İşten çıkarma yasağı cezası ne kadar?">
İşten çıkarma yasağı cezası ne kadar?

İşten çıkarma yasağı cezası ne kadar?

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı ile ilgili gelişmeler çalışanlar tarafından yakından takip ediliyor. İşten çıkarma yasağının uzatılmasına ilişkin yeni karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için getirilen 3 aylık işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı kararı ile uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı kaç ay uzatıldı?

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı bitti mi? ">
Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı bitti mi?

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı bitti mi?

Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması ile işten çıkarma yasağı ile ilgili yeni bir karar alınıp alınmadığı merak konusu oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarma yasağı kanunu düzenlenmişti. Söz konusu düzenleme, çalışan ve işverenin haklarını güvence altına almayı amaçlıyor. İşten çıkarma yasağı 17 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere 1 ay süre ile uzatılmıştı.

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? ">
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

İşten çıkarma yasağı pandemi sürecinde, çalışan ve işveren arasındaki iletişim dengesini kurmak ve işçinin mağdur olmamasını sağlamak amacıyla düzenlenmişti. İşten çıkarma yasağı 17 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere 1 ay süreliğine uzatılmıştı. Uzatılan sürenin sona ermesi üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi.

İşçi fesih kısıtı uzatıldı mı?">
İşçi fesih kısıtı uzatıldı mı?

İşçi fesih kısıtı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağı, çalışan vatandaşların gündeminde yer alıyor. Koronavirüs salgını nedeni ile işverenlerin ve işçilerin haklarını korumak için oluşturulan Sosyal Koruma Kalkanı devam ettiriliyor. Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği 1 ay süreyle uzatıldı. Ücretsiz izinde olan çalışanlar işten çıkarma yasağı hakkında araştırma yapmaya başladı.

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Çalışan işçi çıkarma tarihi uzadı mı?">
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Çalışan işçi çıkarma tarihi uzadı mı?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Çalışan işçi çıkarma tarihi uzadı mı?

Koronavirüs salgını dolayısıyla, çalışan vatandaşların bu süreçten en az seviyede etkilenmelerini sağlamak amacıyla işten çıkarma yasağı kanunu düzenlenmişti. Söz konusu uygulamanın 17 Temmuz'da sona ermesi beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin güncel kararı açıkladı. Böylece işten çıkarma yasağı için sona erme tarihinde değişikliğe gidildi.

İşten çıkarma yasağı uzadı mı? İşten çıkarma yasağı kanunu ne zaman bitecek?">
İşten çıkarma yasağı uzadı mı? İşten çıkarma yasağı kanunu ne zaman bitecek?

İşten çıkarma yasağı uzadı mı? İşten çıkarma yasağı kanunu ne zaman bitecek?

İşten çıkarma yasağı kanunu koronavirüs salgını süresince çalışanların haklarını korumalarına yardımcı olmak üzere düzenlenmişti. 17 Temmuz'da sona ermesi beklenen kanunun, normalleşme süreciyle birlikte uzayıp uzamayacağı merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında işten çıkarma yasağı ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. İşten çıkarma yasağı hakkında son durum gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz.

Son dakika.. İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? Bakan Selçuk duyurdu!">
Son dakika.. İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? Bakan Selçuk duyurdu!

Son dakika.. İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? Bakan Selçuk duyurdu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, işten çıkarma yasağı hakkında açıklamalarda bulundu. İşten çıkarma yasağı pandemi süresi boyunca işsizlik sorununu önüne geçmek için çıkarılmıştı. İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? İşte detaylar...

İşten çıkarma yasağı uzadı mı? İşten çıkarma yasağı yasağı kanunu ne zaman kalkacak?">
İşten çıkarma yasağı uzadı mı? İşten çıkarma yasağı yasağı kanunu ne zaman kalkacak?

İşten çıkarma yasağı uzadı mı? İşten çıkarma yasağı yasağı kanunu ne zaman kalkacak?

İşten çıkarma yasağı kanunu ile ilgili ne gibi bir kararın verileceği takip ediliyordu. İşten çıkarma yasağı süresi uzatıldı!