• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33

işten çıkarma yasağı son durum  
haberleri

işten çıkarma yasağı son durum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika işten çıkarma yasağı son durum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, kaç ay? İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!">
İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, kaç ay? İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, kaç ay? İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağının uzatılması ve esnaflara yönelik desteğin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 4857 sayılı İş Kanunu'nun, işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemeyi içeren geçici 10'uncu maddesinde karara yer verildi...

İşten çıkarma yasağı nedir?">
İşten çıkarma yasağı nedir?

İşten çıkarma yasağı nedir?

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği gündemde araştırılan konular arasında yerini aldı. İşçi fesih kısıtı olarak da bilinen yasak koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak, çalışanların mağduriyetini engellemek için getirilmişti. Pandeminin devam etmesi ile işçi fesih kısıtı uygulamasına da devam ediliyor. Peki işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? ">
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir? İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağında son durum, ücretsiz izinde olan çalışanlar tarafından merak ediliyor. İşçi fesih kısıtı olarak da bilinen yasak koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak, çalışanların mağduriyetini engellemek için getirilmişti. Uygulama pandeminin devam etmesi nedeni ile devam ediyor. Peki işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek, son durum nedir?

İşten çıkarma yasağı uzatıldı">
İşten çıkarma yasağı uzatıldı

İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarma yasağı kanunu düzenlenmişti. Söz konusu düzenleme, çalışan ve işverenin haklarını güvence altına almayı amaçlıyor. Yine pandemi sürecinde vatandaşlara kısa çalışma ödeneği ile nakdi ücret desteği gibi birtakım desteklemeler sağlanmıştı. Normalleşme adımlarının devam ettirildiği şu günlerde destek çalışmalarının ve vatandaşlara yapılan yardım ödemelerinin süresi uzatıldı. İşten çıkarma yasağı ile ilgili de güncel kararlar paylaşıldı.