• $8,326
  • €10,0415
  • 478.118
  • 1420

Hazır giyim  
haberleri

Hazır giyim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hazır giyim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

'Aşılama bitince mağazalara hücum olur'">
'Aşılama bitince mağazalara hücum olur'

'Aşılama bitince mağazalara hücum olur'

Çalışan kadınların pandemi döneminde sadece eşofman giydiğini söyleyen Adil Işık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Işık, “Ama artık elbise, topuklu ayakkabı giymek istiyorlar. İspanyol gribinden sonra alışveriş ve eğlence patlaması olmuş. Yine olacaktır” diyor.

Üretimde marka ülke: 'Türkiye hazır giyim endüstrisinde küresel bir oyuncu'">
Üretimde marka ülke: 'Türkiye hazır giyim endüstrisinde küresel bir oyuncu'

Üretimde marka ülke: "Türkiye hazır giyim endüstrisinde küresel bir oyuncu"

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, 24 TV ekranlarında 'Ülkemiz hazır giyim endüstrisinde nasıl küresel bir oyuncu oldu?' sorusuna cevap verdi.

Maliyetler arttı, hazır giyimde %30 zam sinyali">
Maliyetler arttı, hazır giyimde %30 zam sinyali

Maliyetler arttı, hazır giyimde %30 zam sinyali

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Meclis Başkanı Şeref Fayat, pandemi ve döviz kurudaki artışın hazır giyim sektöründe yarattığı etki hakkında Bloomberg HT'nin sorularını yanıtladı.

İtalyanlar hazır giyim için İstanbul'a geliyor">
İtalyanlar hazır giyim için İstanbul'a geliyor

İtalyanlar hazır giyim için İstanbul'a geliyor

İtalya'nın dünyaca ünlü kumaş üreticileri, pandemi nedeniyle yurtdışındaki fuarlara katılamayan Türk hazır giyim sektörü için 13-15 Ekim tarihlerinde İstanbul'da olacak.

Maskeli şampiyon">
Maskeli şampiyon

Maskeli şampiyon

Koronavirüsle birlikte Türk hazır giyim sektörü elini güçlendirdi. Ağustosta 1.5 milyar $'la en fazla ihracat yapan sektör olan hazır giyim, 5 yıl aradan sonra ilk kez maske ve koruyucu giysi satışlarının etkisiyle zirveye yerleşti.

Bakan Pekcan: Ön izin şartı aranmayacak">
Bakan Pekcan: Ön izin şartı aranmayacak

Bakan Pekcan: Ön izin şartı aranmayacak

Ticaret Bakanı Pekcan: Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim.

Hazır giyim 'evde kaldı'">
Hazır giyim 'evde kaldı'

Hazır giyim 'evde kaldı'

Salgın nedeniyle mağazalar kapandı, hazır giyimde satışlar durdu. Ancak bu dönemi evde geçiren tüketicinin rahat ev giysilerine yönelmesiyle pijama, terlik ve eşofmanda online satışlar katlandı.

Zordaki tedarikçisine 10 milyon lira dağıttı">
Zordaki tedarikçisine 10 milyon lira dağıttı

Zordaki tedarikçisine 10 milyon lira dağıttı

Koronavirüs nedeniyle hazır giyim sektöründeki tedarikçilerin işlerinin bozulması, bazılarının iş yapamaz hale gelmesi hazır giyim markalarını da harekete geçirdi.