• $ 5,739
  • € 6,4995
  • 255.128
  • 95.748
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Yazıcı farkı!

İlk 6 dakika içinde Çaykur Rizespor’un maç özel taktiğine ne kadar iyi çalıştığı belli olmuştu aslında. Savunmayı sağlam tutup hızlı hücumla, iki as ismin yokluğunda uyum sorunu yaşayan Trabzonspor defansının üzerine gidecekti. O süre içinde genç Hüseyin ve kaleci Uğurcan’ın inanılmaz müdahaleleri olmasa erken sonuç da alabilirdi yeşil-mavililer. Ama Trabzonspor’un son haftalardakinin aksine durağan görüntüsü belli ki Okan Buruk ve öğrencilerinin iştahını erken kabarttı. Hücumdayken, kendi defansını orta sahaya kadar çıkardılar. Ve böylece, dengesiz yakalandıkları pozisyonda Novak-Abdülkadir işbirliğiyle bordo-mavililerin ilk golü geldi.

Trabzonspor’da uzun süre sistemin tıkanmasında etken sadece savunma değildi. Forvet arkasında oynayan Amiri, sadece 10 numara koşu yapabildi! Ünal Karaman’ın ivedilikle Amiri’nin yerine Murat Cem veya Kucka’yı oyuna alması, Yusuf Yazıcı’yı eski görev yerine çekmesi doğru bir hamle olabilirdi ama Onazi’nin de sakatlığı hamle şansını azalttı, yük tamamen Yusuf’a kaldı. Hem oyunun iki yönündeki üretkenliği hem de sahadaki duruşu ile kaptanlık pazubandının çok yakıştığı Yusuf, maça kalite katan en önemli isimdi.

Hakkını bir kez daha verelim; diğer gençler Hüseyin, Uğurcan ve tabii ki Abdülkadir’in fazlasıyla desteğiyle zora gidebilecek maçı, klası ile kolaya çeviren isimdi Yusuf.

Trabzonspor, Pereira ve Sosa, ardından da Onazi’nin yokluğunda kritik bir maçı özellikle ikinci yarıdaki etkili futbolu ile kazanıp zirveye çok şiddetli göz kırptı. Çaykur Rizespor aslında oyuna ortak olmak için çok çabaladı ama onların Yusuf Yazıcı’sı yoktu!

Gürkan Ata Diğer Yazıları

Ne ararsan vardı

17.12.2018

Taktik savaşı

09.12.2018

Heves dahi yoktu!

23.10.2018

<p>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bizans döneminden kalma Tekfur Sarayı ve Anemas Zindanları’nın re

Cüneyt Arkın´lı Unutulmaz Yeşilçam Filmleri Burada Çekiliyordu... İşte Son Hali

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Enfest Sokak Lezzetleri Festivali başladı

Afrika Uluslar Kupası’nda tanıdık yüzler